• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Kars’ta Kar Buz Kazaları

"Kars’ta Kar Buz Kazaları"

Kars’ta iki gündür etkili olan yağışı cadde ve sokakları buza çevirince yaya ve araç kazaları da kaçınılmaz oldu.

Kars’ta Kar Buz Kazaları

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta iki gündür etkili olan yağışı cadde ve sokakları buza çevirince yaya ve araç kazaları da kaçınılmaz oldu.

Kentin bir çok noktasında buzlanmadan kaynaklı kazalar yaşandı. Mihralibey köprüsü, SİM-Er otel kavşağı, GAMP ve Ordu caddeleri adeta buz pistine döndü. Her hangi bir tuzlama ve kumlama çalışmasının yapılmadığı caddelerde sürücülerin kontrolünden çıkan arabalar ya kaldırıma ya da park halindeki araçlara çarptı.

Ordu caddesi üzerinde de rampa aşağı inen araçların kayması sonucu birkaç kaza yaşandı. Kaza anlarının kameralara an ben an yakalandığı kazalarda yaralanma olmazken arabalarda maddi hasarlar oluştu.

Onlarca yaşanın da düşmekten kurtulamadığı Ordu caddesinde en son vatandaşlar devreye girdi el arabasıyla getirdikleri külleri caddeye döktüler. Yola kül döken vatandaşlarda kayarak düşmekten kurtulamadılar.

Trafik polisleri kavşağa gelerek başka kazaların olmaması için önlem aldı ardından da kaza yapan araçlarla ilgili tutanak tuttu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.237848