Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı

Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı

Kars Oda ve borsa müşterek toplantılarının ilki Kars Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) yapıldı.

Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı


Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Oda ve borsa müşterek toplantılarının ilki Kars Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) yapıldı.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası ile Kars Ticaret Borsası Müşterek Yönetim Kurulu Toplantısı'na, Kars Ticaret ve Sanayi Odası ve Kars Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanları ve üyeleri katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği mevzuatı çerçevesinde, il sınırları içerisinde bulunan oda ve borsaların bulundukları ilin ve üyelerin sorunlarının çözümü noktasında bir araya gelmeleri, işbirliği konusunda atılacak adımların belirlenmesi ve 2019 yılında Oda ve Borsa’ca ortaklaşa yapılacak olan çalışmaların ve projelerin konuşulduğu müşterek toplantı, Oda ve Borsa Başkanlarının iyi dilek ve temennileri ile açıldı.

Toplantıda konuşan KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, kentin iki önemli dinamiğinin bir araya gelmiş olmasının önemli olduğunu ve kente katma değer katacak çalışmaların yapılması konusunda önemli bir adımın atıldığını ifade ederek, bundan sonra kentin sorunlarının çözümü konusunda daha çok bir araya gelmeleri gerektiğini ve bunu da yapacaklarını ifade etti.

Kars Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Musa Metin Durmuş da konuşmasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı oda ve borsaların dışında, diğer tüm sivil toplum örgütlerinin beraber hareket etmeleri gerekliliğine, ancak böyle olursa ilimizi bir yerlere taşımanın mümkün olacağını dile getirdi.

LOJİSTİK MERKEZİ PROJESİ TAKİP EDİLECEK

Kars’a temelleri atılan ancak son zamanlarda inşaat çalışmaları duran Kars Lojistik Merkezi inşaatı takip edilecek ve tamamlanması yönünde çalışmalar ve görüşmeler yapılacak. Kars Lojistik Merkezi Projesinin Kars için önemine vurgu yapan Başkan Alibeyoğlu, projenin tamamlanması ve faaliyete geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

TOBB TARAFINDAN OKUL YAPILMASI YÖNÜNDE GİRİŞİMLERDE BULUNULACAK.

Oda ve Borsa’nın girişimleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin finansmanı ile Kars’a 24 derslikli okul yapılması ve eğitime destek sağlanması konusunda girişimlerde bulunulacağı yönünde ortak karar alındı. Bu kapsamda Kars Valiliği Kars Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimlerin yapılacağı vurgulandı.

KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULLARI YENİDEN OLUŞTURULACAK

İl nezdinde oluşturulan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Genç Girişimciler Kurulunun yeniden oluşturulacağı ve faaliyetlerini aktif olarak yürütebilmeleri için Oda ve Borsaca gerekli destek ve katkıların sağlanacağı vurgulandı.

İTHALAT VE İHRACAT KONUSUNDA ORTAKLAŞA EĞİTİMLER DÜZENLENECEK

Kars Ticaret ve Sanayi Odası ile Kars Ticaret Borsası ortaklığı ile Kars’ın ithalat ve ihracat konusunda yetkinliğini arttırmak ve ilde ithalat ve ihracat yapabilen uzmanlar yetiştirebilmek adına eğitimler düzenlenmesi yönünde karar alındı.

TDİ BESİ OSB PROJESİ TAKİP EDİLECEK

Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi inşaatı takip edilerek ve bir an önce faaliyete geçirilebilmesi için gerekli girişim ve çalışmaların yapılacağı vurgulandı. Ödenekler çerçevesinde altyapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmalarının en kısa sürede başlatılması ve faaliyete geçmesi yönünde Oda ve Borsaca gerekli takiplerin yapılacağı görüşüldü.

TARIM VE HAYVANCILIK ÇALIŞTAYI YAPILACAK

Kars’ta, Ticaret Borsası Öncülüğünde ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası katkıları ile geniş katılımlı ve kapsamlı Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı yapılması yönünde karar alındı. Bu kapsamda büyük baş hayvancılıkta Kars iklim şartlarına en uygun ırk olan zavot ırkının ıslah edilmesi ve geliştirilmesi açısından Kafkas Üniversitesi ile ortak çalışmalar yapılaması yönünde karar alındı.

Toplantı Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin iyi dileklerinin ardından son buldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı haberleri  KTSO haberleri  ticaret borsası haberleri  ticaret ve sanayi odası haberleri  kars haberleri   
<< Önceki Haber Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı Sonraki Haber >>
  • Dolar : 5,25011
  • Euro : 5,9534
  • Altın : 221,333
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ

Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı

DMCA.com Protection Status

Kars’ta Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı Yapıldı

  Yukleme: 0.211076