• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Kars’ta Şehit Ailelerine Ziyaret

"Kars’ta Şehit Ailelerine Ziyaret"

Kars Valisi Türker Öksüz, Arpaçay Polat Köy’de şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Kars’ta Şehit Ailelerine Ziyaret

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Arpaçay Polat Köy’de şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Vali Türker Öksüz, 2009 yılında Bitlis Tatvan’da bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Aygün Bulut’un ailesini ziyaret ederek, şehidimizin babası Tacir Bulut ile annesi Nişan Bulut’la bir süre sohbet etti.

Vali Türker Öksüz daha sonra, 1995 yılında vatani görevini yerine getirirken bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit olan Er Muhammet Ekinci’nin babası Necmettin Ekinci ile annesi Kibar Ekinci’yi ziyaret etti.

Vali Türker Öksüz şehit ailelerini ziyaretinde bizlere gözlerini kırpmadan vatan uğrunda canlarını veren aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınlarını ziyaret etmekten büyük bir onur duyduğunu belirterek, “ Sizlerin yakınları, bu vatan uğruna canlarını verdiler, kanlarını akıttılar. Sizlerin de bizlerin de canlarından can gitti. Bu bilinçle, sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanıyor. Bizler, şehit ailelerimizi, kendi ailemiz olarak görüyoruz. Canlarını vererek bu toprakları bizlere vatan yapan, devletimizin ve milletimizin bekası uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren aziz şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Aziz şehitlerimize, onların yakınlarına hizmetkâr olmak, bizim boynumuzun borcudur. Sizler aziz şehitlerimizin, devletimize ve bizlere emanetisiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki bizler bu emanetlere kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223502