Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme

Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Kars Garnizon Şehitliği yeni düzenlemelerle şehitliğe yakışır bir görünüme kavuşturuluyor. İl Özel İdaresi’nce yapılan düzenlemelerin devamının da geleceği belirtildi.

Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme


Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Garnizon Şehitliği yeni düzenlemelerle şehitliğe yakışır bir görünüme kavuşturuluyor. İl Özel İdaresi’nce yapılan düzenlemelerin devamının da geleceği belirtildi.

Kars Vali Yardımcısı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yusuf İzci, düzenlemelerin yapıldığı Garnizon Şehitliğinde incelemelerde bulundu. İçişleri Bakanlığı'na 600 bin TL tutarında ödenek talebinde bulunduklarını belirten İzci, Kars Garnizon Şehitliği, Kars İl Özel İdaresine Kasım 2016 tarihinde geçtiğini söyleyerek, şehitliklere İl Özel İdaresi olarak gerekli bakım ve onarımların yapıldığını açıkladı. İzci, “Özellikle bu yıl sayın Valimizin de talimatları doğrultusunda Şehitlerimizin mezarlarının üzerinde bulunan Türk Bayraklarımız yenilendi. Osmanlı Rus Savaşı’na ait olan şehitlerimizin mezarlarında Türk Bayrakları yoktu onları taktık. Bunun yanı sıra Şehitliğimizi ziyaret eden vatandaşlarımızın kullandığı lavaboların tüm bakım ve onarımı baştan sona yapıldı. Anıtların bakım ve onarımları da Kars İl Özel idaresi tarafından yapıldı” dedi.

İzci ayrıca, “12 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan Şehitlik Yönetmeliği’den önce tüm Şehitliklerimizin bakım ve onarımları Aile ve Sosyal Bakanlığı’nın görev alanındaydı. Bakım ve onarımları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından gönderilen ödeneklerle yapılmaktaydı.  12 Kasım 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Şehitlik Yönetmeliği ile bu görev illerde Valiliklere tevdi edildi, büyük şehirlerde Valilikler bünyesinde Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlıklarına diğer kalan 51 ilimizde ise İl Özel İdareler vasıtası ile Şehitliklerimizin bakım ve onarımları yapılmakta” ifadelerine yer verdi.

Önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi veren İzci, “İçişleri Bakanlığımıza talep yazımızı yazdık, 600 Bin Türk Lirası tutarında ödenek talebinde bulunduk. Ödeneğin temin edilmesi durumunda Şehitliğimizde bulunan Anıtın İçişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar dairesinde oradaki anıtı yenileyeceğiz. Bunun yanı sıra burada bulunan iç güvenlik şehitlerimizin ve Osmanlı Rus Savaşı şehitlerimizin mezarlıklarını baştan sona yönetmelikte ön görülen usul ve esaslar çerçevesinde yenileteceğiz.” şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme Sonraki Haber >>
  • Dolar : 5,25011
  • Euro : 5,9534
  • Altın : 221,333
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ

Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme

DMCA.com Protection Status

Kars’ta şehitliğe yakışır düzenleme

  Yukleme: 0.058611