Kars’ta Sis Havayolu Ulaşımını Vurdu

"Kars’ta Sis Havayolu Ulaşımını Vurdu"

Kars'ta sabah saatlerinde etkili olan soğu hava hayatı olumsuz etkilerken, oluşan sis ve soğuk hava nedeniyle havayolu ulaşımında iptal ve ertelemelere neden oldu.

Kars’ta Sis Havayolu Ulaşımını Vurdu

Kafkas Haber Ajansı

Kars'ta sabah saatlerinde etkili olan soğu hava hayatı olumsuz etkilerken, oluşan sis ve soğuk hava nedeniyle havayolu ulaşımında iptal ve ertelemelere neden oldu.

Kars'ta sabah saatlerinde başlayan ve etkisi hissedilen soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken, sabah erken saatlerde sıfırın altında 15 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı tarihi kent Kars'ta kartpostallık manzaralar oluşturdu.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporu verilerine göre sabah saatlerinde -15 dereceyi bulan hava sıcaklığı ağaçlar ve heykeller üzerinde kırağı oluşturdu. Karslı vatandaşlar ve özellikle Doğuekspresi ile tarihi kenti ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirler ise oluşan görsel şöleni gezerek fotoğrafladılar. Vatandaşlar ise Kars'a kış mevsimin yakıştığını söyleyerek Kars Kalesi civarında geziye çıktılar.

Kars'ta Uçuşlar İptal Edildi

Kars'ta etkili olan sis hava yolu ulaşımına engel oldu. Sabah saatlerinde etkili olan olumsuz hava koşulları sebebi ile Ankara, İzmir'den Kars'a gelecek olan uçuşlar iptal edilirken, İstanbul uçuşu ise ertelendi.

Anadolu Jet firmasına ait THY 7090 uçuş koldu Ankara-Kars seferi ile Sun Express firmasına ait XQ 9114 uçuş koldu İzmir-Kars uçak seferi iptal edildi. İstanbul-Kars seferini yapacak olan Pegasus firmasına ait PC 2590 kodlu uçuş ise hava muhalefeti nedeniyle 1 saat 20 dakika gecikme yaşandı.

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.226567