• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Kars’ta Terörle Mücadele Toplantısı

"Kars’ta Terörle Mücadele Toplantısı"

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kars Valisini ziyaret etti

Kars’ta Terörle Mücadele Toplantısı

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kars Valisini ziyaret etti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MEHMET ERSOY VE JANDARMA GENEL KOMUTANI ORGENERAL ARİF ÇETİN, VALİ TÜRKER ÖKSÜZ’Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Kars’a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, 14. Mekanize Tugay Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundular ve terörle mücadele alanında yapılan çalışmalarla ilgili olarak yetkililerle bir araya geldiler.

Daha sonra Valiliği ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Valilik Şeref Defterini imzalamalarının ardından, 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars Valiliğine atanan Vali Türker Öksüz’e “hayırlı olsun” dileklerinde bulundular. 

Vali Türker Öksüz, yaptığı açıklamada; “Sayın Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde, İçişleri Bakanlığımızın sorumluluğunda ve büyük gayreti ile başta terör olmak üzere uyuşturucu, kaçakçılık ve diğer asayişe vesaire konularda çok ciddi mücadele yürütülüyor. Bu mücadelede bütün kolluk güçlerimizin fedakarlıkları ile büyük ve başarılı sonuçlar alınıyor. Genel güvenlik ve asayiş konularında mevcut durum gözden geçirilerek, ihtiyaçların tespit edilmesi için kendileri buradalar. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada başta terör olmak üzere güvenlik alanında da tüm mücadelelerimiz devam edecek. Sayın bakan yardımcımız ve Jandarma Genel Komutanımızın terörle mücadele konusunda çok önemli katkıları var. İnşallah bu azim ve kararlılıkla terör ve güvenlik konusunu ülkemizin gündeminden çıkaracağız. Bu ziyaretleri dolayısıyla kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da yaptığı açıklamada: “Ülkemiz son yıllarda yukarıdan aşağıya Cumhurbaşkanımızdan başlayarak, devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla teröre karşı top yekun bir seferberlik anlayışı ile etkin bir mücadele yapılıyor ve bunun sonuçlarını da elhamdülillah bütün milletimiz olarak görüyoruz. Hem rakamlarda görüyoruz, hem sahaya yansımalarda görüyoruz. Türkiye’nin güvenli bir ülke olmasının çıktıklarını ekonomiden, sosyal hayatı kültürel hayata ve turizme kadar her alanda görebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemizde yıllardır, hem insanlarımız üzerinde, hem şehirlerimiz üzerinde hem sosyal hayatımız üzerinde, ekonomik hayatımız üzerinde çok yıkıcı etkilerini gördüğümüz bölücü terör örgütüne karşı da tarihimizin en başarılı sürecine girmiş bulunuyoruz. Bugün artık terör örgütü eylem yapamaz, güvenlik güçlerimizin karşısına hiçbir şekilde çıkamaz. Hem terör örgütüne katılımlar, tarihin en düşük noktalarına düşmüştür, hem de terör örgütünün ülke sınırındaki varlığı 700'ler civarına kadar düşmüştür. “ diye konuştu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un Valiliği ziyaretine; Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin,  65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Vali Yardımcıları; Serdar Demirhan ve Serhat Karabektaş, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, AK Parti Belediye Başkan Adayı Enser Erdoğdu ve diğer yetkililer eşlik etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.299930