Kars’ta trafikçe sıkı denetim

"Kars’ta trafikçe sıkı denetim"

Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve Kars il genelinde de “Okul servis araçları ve sürücülerine yönelik” yapılan denetimlerde 407 araç ve sürücüsü denetlendi. 81 araç ve sürücüsüne muhtelif maddelerden Trafik İdari Para Cezası uygulandı.

Kars’ta trafikçe sıkı denetim

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve Kars il genelinde de “Okul servis araçları ve sürücülerine yönelik” yapılan denetimlerde 407 araç ve sürücüsü denetlendi.  81 araç ve sürücüsüne muhtelif maddelerden Trafik İdari Para Cezası uygulandı.

Okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarının önlenmesi, taşımacılık faaliyetinin disiplin altında tutulması, denetim faaliyetlerinin aralıksız olarak sürdürülerek algılanan yakalanma riski duygusunu artırmak ve hissettirmek amacıyla gerekli denetimler yapıldı.

İl merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere toplam 407 araç ve sürücüsü denetlendi, 81 araç ve sürücüsüne muhtelif maddelerden Trafik İdari Para Cezası uygulandı.

Emniyetten yapılan açıklamada, “Serhat Şehrimizin huzurunun devamlılığı için; vatandaşlarımızın suç ve suçlulara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri tüm araç ve şahısları derhal 155 Polis İmdat Hattına bildirmelerini bekliyoruz.” denildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228022