• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Kars’ta tutuklamalar

"Kars’ta tutuklamalar"

Kars’ta son 15 günde yapılan çalışmalarda 11 şüpheli tutuklandı.

Kars’ta tutuklamalar

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta son 15 günde yapılan çalışmalarda 11 şüpheli tutuklandı.

01-16 Nisan 2019 tarihleri arasında uyuşturucu kullanan, tacirliğini yapan şahısların tespiti, kaçakçılık faaliyetlerinin engellenmesi, tespit edilmesi ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldı.

Yapılan ev ve araç aramalarında toplam 282,91 gr uyuşturucu madde ele geçirildi. 3 şüpheli hakkında TCK-191 (Kullanmak İçin Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçu kapsamında, 2 şüpheli hakkında TCK-188 (Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti) kapsamında adli işlem başlatıldı ve 1 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Yapılan uygulamada M.E.Ö. şahsın taşıdığı poşet incelendiğinde 80 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi.

Çeşitli suçlardan aranan 25 şahıs yakalandı, bu şahıslardan 10 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi, 15 şahıs ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Emniyetten yapılan açıklamada, “Toplumuzun huzur, güven ve sağlığını tehdit eden suç ve suçlularla etkin mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecektir.” denildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.221974