EĞİTİM Haber Girişi : 12 Kasım 2018 22:56

KATSO’dan Kadınlara Yönelik Sosyal Sorumluluk Projesi

KARS TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN KADINLARA YÖNELİK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

KATSO’dan Kadınlara Yönelik Sosyal Sorumluluk Projesi

KAFKAS HABER AJANSI

KARS TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN KADINLARA YÖNELİK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

İlimiz dezavantajlı kadınlarına yönelik Kars Ticaret ve Sanayi Odası ve İş-Kur Kars İl Müdürlüğü ortaklığı ile Yöresel Halı Dokuma Kursu ve Yöresel Bebek Yapma kursları açıldı. Açılan kurslarda toplamda 30 kadın hem halı dokuma ve bebek yapma konusunda mesleki eğitim görecek hem de ailelerine katkıda bulunacak.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde yer alan ve atıl durumda bulunan Halı Dokuma ve Bebek yapım atölyeleri Başkan Ertuğrul Alibeyoğlu’nun girişimleri ile tekrar faaliyete geçirilmiş ve kadınların hizmetine kazandırılmıştır. Söz konusu atölyelerde ilimizi unutulmaya yüz tutmuş yöresel Kafkas halıları ve ilimiz kültürünü yansıtan yöresel bebekler yapılacak ve unutulan kültürümüz Kars Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaşatılacaktır.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Alibeyoğlu; yaptıkları işin sosyal sorumluluk çerçevesinde yapıldığını ve herhangi bir menfaat ve kar amacı güdülmediğinin altını çizdi. Amaçlarının unutulmaya yüz tutan yöresel Kafkas motiflerinin gün yüzüne çıkarılması ve sergilenmesi olduğunu ifade etti. Ayrıca İş-Kur Kars İl Müdürlüğünün katkı ve destekleri ile 30 kadına ailelerine katkı sunacak şekilde hem maddi imkan sağlandığını hem de halı dokuma ve bebek yapma konusunda mesleki becerisi kazanan kadınların ileride kendilerine gelir kapsısı sağlayacak iş imkanları sunduklarını dile getirdi. Bunun bir sosyal sorumluluk projesi olduğunun altını çizen Başkan Alibeyoğlu, Kars Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman bu tarz projelerin içinde yer alacaklarını söyledi. Ayrıca vermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı İş-Kur Kars İl Müdürlü Yusuf BULUT’a şükranlarını ileten Başkan ALİBEYOĞLU, bu tarz projelerin bir kişi veya kurumum girişimleri ile değil de herkesin elini taşın altına koyarak destek vermesi gerektiğinin söyledi.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde yer alan KATSO Kafkas Atölyesinde hali hazırda 30 kadın halı ve bebek yapma kursu görmekte ve üretim yapmaktadır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.