• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

KATSO’da Sigorta Acenteleri Sektör Toplantısı

"KATSO’da Sigorta Acenteleri Sektör Toplantısı"

Kars Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KATSO), Başkan Ertuğrul Alibeyoğlu başkanlığında, Sigorta Acenteleri Sektör Toplantısı yapıldı.

KATSO’da Sigorta Acenteleri Sektör Toplantısı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KATSO), Başkan Ertuğrul Alibeyoğlu başkanlığında, Başkan Yardımcısı Sinan Metin Yılmazel, Başkan Yardımcısı Ferdi Kırmızıtaş ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigortacılık Sektör Meclisi Başkanı Yavuz Özçağın’ın katılımları ile 6. Meslek Komitesi “Sigorta Acenteleri Sektör Toplantısı” kahvaltı organizasyonu eşliğinde düzenlendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigortacılık Sektör Meclis Başkanı Yavuz Özçağın’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, Kars’ta faaliyetlerini yürüten Sigorta Acenteleri temsilcileri yerini aldı. Sektör temsilcileri toplantıda Sigorta Acenteliği Mevzuatındaki son düzenlemeler, piyasadaki usulsüz ve etik dışı uygulamalarla, sektörel sorunları tartışarak çözüm önerilerinde bulunuldu.

Toplantıya katılan Sigorta Acenteleri temsilcileri, özellikle ilimizde yetkisiz poliçe kesen kişi veya mükelleflerin bulunduğu, KATSO olarak yetkisiz poliçe kesenlere müdahale edilmesi ve yaptırım uygulanması yönünde taleplerini iletti. Ayrıca kişisel verileri ihlal ederek poliçe kesen ve haksız rekabete yol açan sigorta acentelerine müdahale edilmesi yönünde Ticaret ve Sanayi Odası’nın hassasiyet göstermesini talep etti.

 Sigorta Acenteleri temsilcilerinin taleplerini dinleyen KATSO Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, zaman kaybetmeden mevcut Sigorta Acentelerine denetimler yapılacağını, şartları sağlamayan sigorta acentelerinin şartları sağlaması için müdahale edileceğini dile getirdi. Ayrıca, yetkisiz poliçe kesen kişilere anında müdahale edileceğini ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası olarak en ağır yaptırımların uygulanacağını, haksız rekabete yol açan Sigorta Acentelerinin uyarılacağı yönünde Sigorta Acentelerine garanti verdi. En kısa sürede Sigorta Acenteleri toplantısının tekrarlanacağını ve yapılan müdahalelerinin ve alınan sonuçların anlatılacağını kaydetti. Sigorta Acentelerinin kalifiye elaman sorunlarını çözmek adına Kafkas Üniversitesi ve İş-Kur ile bağlantıya geçilerek kalifiye elemanlar için eğitimler düzenlenmesi yönünde girişimlerde bulunulacağını kaydeden Alibeyoğlu, Kars Ticaret ve Sanayi Odası olarak çözümü mümkün olmayan sorunları, TOBB nezdinde faaliyetlerinin yürüten Sigorta Acenteleri İcra Komitesi gündemine taşıyacaklarını söyledi.

Sigorta Acentelerinin katılımlarından dolayı memnuniyetlerini ileten Alibeyoğlu’nun iyi dileklerinin ardından toplantı sona erdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.216761