• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

KAÜ, İşbirliği Tanıtım Protokolleri İmzalıyor

"KAÜ, İşbirliği Tanıtım Protokolleri İmzalıyor"

KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ VE TÜRKİYE MAARİF VAKFI ARASINDA İŞBİRLİĞİ VE TANITIM PROTOKOLÜ İMZALANDI

KAÜ, İşbirliği Tanıtım Protokolleri İmzalıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ VE TÜRKİYE MAARİF VAKFI ARASINDA İŞBİRLİĞİ VE TANITIM PROTOKOLÜ İMZALANDI

KAÜ ve Türkiye Maarif Vakfı arasında eğitim, araştırma, akademik çalışmalar ve raporlamalar ile kültürel alanlarda işbirliği kurulması ve geliştirilmesi amacıyla işbirliği ve tanıtım protokolü imzalandı.

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu ve Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün’ün katılımıyla gerçekleştirilen protokol kapsamında, Maarif Vakfı ile KAÜ işbirliğiyle Türkiye ve Türk kültürünün tanıtılması, Türkçe’nin yurt dışında öğretiminin yaygınlaştırılması; aynı zamanda eğitim ve araştırma çalışmalarının yürütülmesi gibi faaliyet alanları bulunmakta.

Kafkas Üniversitesi, Vakfın yurt içi ve yurt dışında organize ettiği hizmet içi eğitim çalışmalarına akademik destek sağlayarak, Türkçe öğrenimi ve diğer faaliyetleri destekleyici her türlü basılı yayınlardan Vakıf okulları aracılığıyla yararlanılmasını sağlayacak çalışmalar yürütecek.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.235173