Kırklareli Valisinin 19 Mayıs Mesajı

"Kırklareli Valisinin 19 Mayıs Mesajı"

KIRKLARELİ VALİSİ ORHAN ÇİFTÇİ’NİN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI

Kırklareli Valisinin 19 Mayıs Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

KIRKLARELİ VALİSİ ORHAN ÇİFTÇİ’NİN “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına 16 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuruyla İstanbul'dan yola çıkarak, Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 99. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Umutların yok olmaya yüz tuttuğu bir dönemde, Büyük Önder ATATÜRK ve arkadaşları, Anadolu’dan başlayarak, halkımızın var olan milli ruhunu uyandırmış ve dünyada bugün halen eşi benzeri görülmemiş büyük bir kahramanlık destanı yazmışlardır. Geleceğimizin nesillerine de rehber olan bu büyük destan, ülkemizin muasır medeniyet seviyesine ulaşma mücadelesinin de yolunu açmıştır.

Sevgili Gençler;

Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan ve millet sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Sizlerin ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağınıza ve dünyaya örnek olacak uygarlık adımları atacağınıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bize bu günü armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyor; gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

(BA-BA-S) KIRKLARELİ (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.441935