• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Kızıl Şahin Tedavi Altına Alındı

"Kızıl Şahin Tedavi Altına Alındı"

Iğdır’a bağlı Tuzluca İlçesinde Yasin Gülbetekin tarafından yaralı olarak bulunan Kızıl Şahin yırtıcısı tedavi altına alındı.

Kızıl Şahin Tedavi Altına Alındı

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

Iğdır’a bağlı Tuzluca İlçesinde Yasin Gülbetekin tarafından yaralı olarak bulunan Kızıl Şahin yırtıcısı tedavi altına alındı.

Yasin Gülbetekin isimli vatandaş Kızıl Şahin yırtıcısını Tuzluca İlçesinde yol kenarında yaralı olarak bularak  özel veterinere götürüp  tedavisini yaptırdıktan bir hafta sonra,Tuzluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal Birge vasıtasıyla DKMP Şube Müdürlüğüne getirerek  teslim etti.

DKMP Şube Müdür Mete Türkoğlu, Yasin Gülbetekin isimli vatandaş Kızıl Şahin yırtıcısını bulduktan sonra tedavi ettirmiş daha sonrada bize getirerek teslim etti. Bizde gerekli tedavisini yaptıktan sonra  doğal hayata bırakaçağız. Kanatlarında bazı deformeler vardı. Birde aç kaldığı için uçmakta zorlanmış. Bakıma alınan ve beslenen yırtıcımız bir süre misafirimiz olduktan sonra doğasına geri dönecektir. Yasin Gülbetekin'e bu özverili davranışından ötürü tüm doğa severler ve kurumum adına teşekkür ederim.”dedi.

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.295638