• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

KÖYDER, Ağrı’da kuruldu

"KÖYDER, Ağrı’da kuruldu"

Köy Okullarıyla Buluşma, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (KÖYDER) Ağrı’dan faaliyetlerine başlayacak ardından da ülke geneline yayılacak.

KÖYDER, Ağrı’da kuruldu

KAFKAS HABER AJANSI

Köy Okullarıyla Buluşma, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (KÖYDER) Ağrı’dan faaliyetlerine başlayacak ardından da ülke geneline yayılacak.

Köy Okullarıyla Buluşma, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yapılan girişimler sonucunda resmi kuruluş işlemlerini gerçekleştirdi.

Ağrı merkezli kurulan dernek, köy okullarına yardım amaçlı insani yardım derneği statüsünde  faaliyetlerine başta Ağrı il ve ilçede ki köy okulları ve tüm Türkiye’deki  köy okullarının kırtasiye giyim vs eksiklerini tamamlamak amaçlı Ağrılı gençlerin bir araya gelerek her kesimden ve her vatandaşın üye olabileceği bir şekilde yapılanmasını tamamladı.

Başkan Muzaffer Ademi, “Bütün Türkiye’deki okullara günümüz Türkiye şartlarında daha iyi  seviyelere sağlamak amaçlı eğitime bir nebze de olsa destek olabilmek bizim için büyük  şereftir” dedi.

Ademi, “Çalışma arkadaşlarım ve yönetim kurulu Başkan Yardımcısı arkadaşlarımla, ekibimizle çalışmaya katılmak isteyen herkesi bekliyoruz” ifadesinde bulunarak, “Dernek; Ağrı merkezli olup başta talepte bulunan İstanbul, Ankara, Konya K.K.T.C’nde kurulacak şubelerle; ‘Gençler Çalışıyor Gönül Kapısı Aralanıyor’ sloganıyla yola çıktık.” diye konuştu.

(BA-BA-S) AĞRI (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.237412