KYK’lılar fidan dikti

KYK’lılar fidan dikti

KARS KYK’DAN AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ

KYK’lılar fidan dikti


KYK’lılar fidan dikti

KAFKAS HABER AJANSI

KARS KYK’DAN AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİ

Kars’ta Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte gençlerde ağaçlandırma ve çevre bilinci oluşturulması için öğrenci yurtlarında fidanlar toprakla buluşturuldu.

Kars Kredi ve Yurtlar Kurumu Murat Çobanoğlu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe, KYK Kars  İl Müdürlüğü yetkilileri, çalışanlar ve yurtlarda kalan öğrenciler katılarak, isimleri verilen fidanları toprakla buluşturdular. Fidan dikim etkinliğine katılanlar açık havanın tadını çıkarırken fidanları toprakla buluşturmanın heyecanını ve beraberinde gelen mutluluğu yaşadılar.

KYK Yurt Binalarının Bahçeleri Ağaçlandırılıyor

 Şehir Merkezinde bulunan öğrenci yurtları içerisinde peyzaj çalışması yapılan alanlara, çok sayıda sarıçam ve meyve fidanı dikilerek can suyu verildi.

Gençlere Ağaç ve Orman Sevgisi Kazandırılıyor

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda barınmakta olan öğrenciler adına uygun görülen ağaçlandırma sahalarında yapılan fidan dikimi etkinliği ile “ağaçlandırma alanlarının sadece ormanlar olmadığını yurt binalarının bahçelerininde ağaçlandırılarak doğaya katkıda bulunulabilmesi, yapılacak fidan dikimi etkinlikleri ilede gençlerin de iştirakının sağlanmasıyla ağaç ve orman sevgisi ile yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde bir şuurun oluşturulması amaçlanıyor.

Murat Çobanoğlu Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdunda gerçekleştirilen etkinliğe KYK Kars İl Müdürü Müseyip Arslanbenzer, Yurt  Müdürü Ayten  Avcı Kaya, yurt personelleri, Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri ile yurtlarda barınan kız öğrenciler katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSIEtiketler :  
<< Önceki Haber KYK’lılar fidan dikti Sonraki Haber >>

KYK’lılar fidan dikti

DMCA.com Protection Status

KYK’lılar fidan dikti

  Yukleme: 0.060247