Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı

Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı

22- 23 aralık tarihlerinde Lahey kentinde organize edilecek etkinliğe 20 bin kişinin katılması bekleniyor.

Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı


Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı

KAFKAS HABER AJANSI

Ergun KULA Rotterdam

22- 23 aralık tarihlerinde Lahey kentinde organize edilecek etkinliğe 20 bin kişinin katılması bekleniyor.

Festival  ile ilgili olarak Rotterdam Meram Restaurant’da organize edilen tanıtım ve bilgilendirme gününe stand sahipleri, sponsorlar ve basın mensupları katıldı.

Avrupa’nın ilk alışveriş ve eğlence festivali olma özelliğine sahip Fest-i Hijab önümüzdeki Aralık ayında  yeni bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor.

4. Fest-i Hijab Yöneticileri Asuman Eroglu Göl ve Ali Osman Ok tarafından organize edilen toplantıda, festival ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

İlk organizasyonunu geçtiğimiz sene Rotterdam’da Asude Moda öncülüğünde yapan genç girişimciler Asuman Eroğlu-Göl ve Ali Osman Ok, gördükleri yoğun ilgi ve gelen talep üzerine 5-6 Nisan 2018 tarihlerinde de Almanya’da 2. organizasyonlarını başarıyla gerçekleştirdi .

Rotterdam’da 1000m2’lik alanda yapılan festivali 10 bin kişi ziyaret ederken, Almanya’nın bilinen fuar merkezi Messe Niederrhein’deki etkinliği ise 50 bin kişi ziyaret etti.

Almanya’nın Messe Rheinberg Fest-i Hijab fuarı sonrasında Hollanda’dan yine yoğun talep gelmesi üzerine  bu etkinliğimiz Laheyde 22 – 23 Aralık’ta   GIA TRADE & EXHIBITION CENTRE salonunda olacaktır. Bu salon geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki  Genel Seçimler’de oylarımızı kullandığımız yerdir. Bu alanda park sorunu olmayıp, festivale giriş ücreti ise sadece 1 eurodur.

Çok geniş bir alana yayılan festival alanı 6000 m2 kapalı alan olup, 1000m2 açık alandır. Çocuklara özel bölümü, gastronomi, bazaar, tanıtım ve alışveriş standlarının olduğu fesitvale 100 den fazla firma katılıyor. Türkiye’den tanınmış ses sanatçıları ve yazarlarında katılacağı festival program içeriği ile de çok konuşulacak. 

Avrupa’nın en büyük Alışveriş & Eğlence festivalini organize etmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladıklarını belirten Asuman Eroğlu: ”Fest-i Hijab ailelere yönelik alışveriş merkezli bir festivalidir. Avrupa ve Türkiye’de hizmet veren firmaların bir araya gelerek hedef kitleleriyle buluştukları ve ziyaretçilerin ailesiyle vakit geçirebileceği bir etkinliktir. Avrupa’nın en büyük alışveriş ve eğlence festivali olma özelliğini taşıyan Fest-i Hijab bu yıl 4.cüsünü Hollanda’nın Lahey kentinde düzenleyecektir” diye sözlerini sürdürdü.

Komite üyeleri konuşmalarının devamında festivalde alışveriş ve tanıtım standları dışında dolu dolu bir program olacağına değindiler.

“Ünlü ses sanatçıları, yazarlar ve yakından tanıdığımız Sosyal Medya fenomenlerinin olacağı programda konser, imza günleri ve seminerler olacak

Sosyal Sorumluluk projelerine de önem verildiğini belirten Asuman Eroğlu - Göl “Bunun  yanı sıra  etkinliğimizde bu yıl ,  ilk olarak Sosyal Sorumluluk  projelerine de yer vermekteyiz. Festivalde IHH, WEFA, BEYAZAY gibi yardım kuruluşlarının yanı sıra hemşeri dernekleri de katılarak, yörelerinin ve Türkiye”nin tanıtımını yapacaklardır.  Çanakkale müzesi gibi başlı başına tarih olan bir koşede bulunacaktır.

Festivale Hollanda’nın yanı sıra Almanya, Belçika, Fransa ve Türkiye’den firma sahipleri katılıyor. Giyim standlarının yanı sıra , güzellik, bakım kültür, sanat, aksesuar ve yeme içme standları da bulunmaktadır.

  Festivala katılacak olan konuklarımız Sinan Akçıl, Çağatay Akman, Kahraman Tazeoğlu, Leyla Adıgüzel, Alişan Kapaklıkaya, Gerçek Yalgın, İrem Coşkun, Şeyma Erdoğan – Öztürk,  Canan İnce, Rukiye Avcı ve Gülşah Tanrıöver  sevenleriyle buluşacaklar. Bu festivalde yine bir ilke imza atacagız. Almanya, Belçika ve Hollanda”nın 15 ayrı kentinden ötobüsler , katılımcıları festival alanına getireceklerdir.

Ayrıca yapılacak olan sürpriz çekilişlerle binlerce hediyeler dağıtılacaktır. Bu bağlamda bizlere sponsorluk yapan firmalara teşekkür  ediyoruz” dediler.

Lahey kentinde organize edeceğimiz etkinlik ile ilgili olarak daha detaylı bilgiye festival sitesinden ulaşabilirsiniz .

www.festihijab.com sitesine bakabilir veya  bize mail atabilir   info@festihijab.com

 isterseniz   0031 636 39 7309 nodan  arayabilirsiniz.

(BA-BA-S) HOLLANDA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Bu Haberin Manşeti :

Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı haberleri  lahey haberleri  hollanda haberleri  ergün kula haberleri   
<< Önceki Haber Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı Sonraki Haber >>

Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı

DMCA.com Protection Status

Lahey’de Fest-i Hijab rüzgarı

  Yukleme: 0.062490