• 18 Eylül 2019 Çarşamba

LGS’nin İkiz Şampiyonu Adil Karadağ: Cumhurbaşkanımızı örnek aldım

"LGS’nin İkiz Şampiyonu Adil Karadağ: Cumhurbaşkanımızı örnek aldım"

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde tek yumurta ikizleri Adil ve Yunus Karadağ’ın, Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) büyük başarı elde etmesi Kars’ta büyük heyecan yaşattı.

LGS’nin İkiz Şampiyonu Adil Karadağ: Cumhurbaşkanımızı örnek aldım

Kars Valisi, LGS Şampiyonu Adil Karadağ’ı ikiz kardeşiyle birlikte makamında kabul etti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde tek yumurta ikizleri Adil ve Yunus Karadağ’ın, Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) büyük başarı elde etmesi Kars’ta büyük heyecan yaşattı. Vali Türker Öksüz de Adil Karadağ’ı; ikiz kardeşi ve ailesiyle birlikte makamında kabul ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. LGS Şampiyonu Adil Karadağ, “Ben kendime milleti için gece-gündüz çalışan Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldım” dedi.

Vali Türker Öksüz, LGS Şampiyonu Adil Karadağ, ikiz kardeşi Yunus, baba Hacı, anne Gülcan Karadağ, Kars Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Sarıkamış Milli Eğitim Müdürü Atakan Karadağ, Armutlu Ortaokulu Müdürü Muammer Arslan’ı makamında kabul etti.

Vali Türker Öksüz burada yaptığı açıklamada, “Bugün bizim için bütün Kars için çok mutlu bir günü birlikte yaşıyoruz. LGS’de başarı olan öğrencimizi burada ağırlamaktan gurur duyuyorum. Adil, 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer aldı. Bu, bizim için tüm Karslı hemşehrilerimiz için çok büyük gurur verici bir olay. Bu yüzden öğrencimizin başarısını kutluyorum.” dedi.

Kars’ın bu sınavda iki birinci çıkardığını bunlardan birinin Sarıkamış Armutlu Köyü Ortaokulu’ndan Adil Karadağ diğerinin de Kars Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı (KAKÜV) Ortaokulu’ndan Kemal Can İldiz olduğunu ifade eden Vali Öksüz, amaçlarının bu sayının ileriki yıllarda daha fazla artması olduğunu kaydetti.

LGS ve diğer sınavların başarının ölçülmesinde önemli kriterler olduğunu hatırlatan Vali Öksüz, “Göreve başladığımdan beri milli eğitim müdürlüğümüz, ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz bütün okul müdürlüklerimizle zaman zaman bir araya geliyoruz. Bir eylem planı hazırladık. Amacımız bu eylem planı çerçevesinde de okullarımızdaki öğrencilerimizin tüm sınavlardaki başarı düzeyini en yükseğe çıkarmaktır. Birinci çıkarmanın gururunu mutluluğunu yaşıyoruz ama bunu asla yeterli görmüyoruz. İleriki yıllarda bu sayıyı artırma hedefindeyiz. Ben öğrencilerimizi kalbi duygularla tekrar gönülden kutluyorum.” diye konuştu.

Vali Öksüz, Adil Karadağ’ın bundan sonra da büyük başarılara imza atacağına, Kars’ı diğer sınavlarda da başarıyla temsil edeceğine, KAKÜV’ün LGS Şampiyonu Kemal Can İldiz’in de aynı başarıları göstereceğine inandığını vurguladı.

Başarılı öğrencilerin ailelerini, okul müdürleri ve öğretmenlerini, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerini de kutladığını belirten Vali Öksüz, onların da şüphesiz bu başarıda çok önemli katkılarının olduğunu söyledi.

Vali Öksüz ayrıca, “Adil’i biz bugün mütevazi bir hediyeyle ödüllendireceğiz ama bana göre Adil, Kars’a, Kars halkına çök büyük bir hediye verdi, bizi gururlandırdı. Bütün Türkiye’de Türkiye birincileri arasına girerek çok büyük gurur yaşattı kendisini tekrar tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Adil Karadağ’ın ikiz kardeşi Yunus’u da tebrik eden Vali Öksüz, “Yunus da 4 yanlış yaptı. Tam puan alamadı ama O da çok başarılı bir öğrenci. İmtihan şartlarında muhtemelen heyecandan 4 yanlışı yaptı. O da belki bugün birinci olarak karşımıza gelecekti ama biz onu yine birinci olmuşçasına kutluyoruz. 4 yanlış yaparak başarılı olmakta gurur vesilesidir. Onu da başarısından dolayı kutluyorum” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Adil Öksüz ise, “Ben kardeşimle birlikte sabah erken kalkar ders çalışırdım. Ben kendime milleti için gece-gündüz çalışan Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldım. Bu başarının oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vali Öksüz daha sonra Adil Karadağ’a altın ve kitap seti, kardeşi Yunus’a da bisiklet hediye ederek aileyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218865