Bitlis’te turizm haftası | Yerel Haberler Son dakika - Mobil
16 Nisan 2018, Pazartesi 20:46


Bitlis’te 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 42'nci Turizm Haftası etkinlikleri düzenlenen törenle başladı.

Bitlis’te turizm haftası

KAFKAS HABER AJANSI

Bitlis’te 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan 42'nci Turizm Haftası etkinlikleri düzenlenen törenle başladı.

Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan’ın konuşmasının ardından Vali İsmail Ustaoğlu konuşma gerçekleştirdi. Vali Ustaoğlu, adeta cennetten bir köşe olan ülkemizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerini ortaya çıkarmak, dinamik kültür ve turizm politikaları ile ülkemizin dünya turizminde alacağı payı artırmak ve kültürümüz ile taçlanan Anadolu’nun emsalsiz güzelliklerini dünyaya tanıtmak yolunda atılan her adımın takdire şayan olduğunu belirtti. Ustaoğlu, “Çünkü bin yıl önce silinmez mührümüzü vurduğumuz Anadolu, uhdesinde barındırdığı sayısız değerlerle tarih boyunca dünyanın gözbebeği olmuştur. Bacasız Sanayi olarak nitelenen turizm, sektör olarak ülkelerin en önemli gelir kaynaklarından biri olmanın yanı sıra, değişik kültürlerin tanışıp kaynaşması ve uluslararası barışın tesis edilmesinin de en kestirme yoludur. Bu anlamda turizmi sadece sahil bölgeleri ve arkeolojik değeri olan bölgelerle sınırlı tutmak doğru olmayacaktır. İnanç, kültür, sağlık, spor ve sanat alanları da turizm bakımından ciddi önem arz etmekte ve uluslararası ilişkilerin geliştirilmesinde göz ardı edilemeyecek bir katkı sağlamaktadır” dedi.

“Ülkemiz, dört bir yanıyla kültür ve medeniyet kokan bir coğrafyaya ev sahipliği yapmaktadır” diyen Vali Ustaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Saygıdeğer katılımcılar;  Turizm Haftası etkinlikleri, değerlerimizin daha çok tanınmasına ve tanıtılmasına, böylelikle insanlarımızın da Bitlis’e daha çok gelmesine, bu güzel değerlerimizin daha çok paylaşılmasına vesile olacaktır. Bu bakımdan, yetkili merciler kadar ilimizin bütün dinamiklerine görevler düşmektedir. Bitlis’imizi daha fazla tanıtmak, turizm hacmimizi arttırmak için üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmek durumundayız. Bu duygu ve düşüncelerle; ilimizin ve ülkemizin turizm alanında daha ileriye taşınmasında katkı sağlayan herkesin Turizm Haftasını kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Halk oyunları gösterisinin ardından fotoğraf sanatçıları tarafından hazırlanan “Kadim Şehir Bitlis” sergisi gezildi.

(BA-BA-S) BİTLİS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSIYORUM GÖNDERGirmiş olduğunuz sayfa KHA mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Kafkas Haber Ajansı'nı daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git