Dünyevileşen Toplumlar Yok Olmuştur | Güncel Son dakika - Mobil
15 Mayıs 2019, Carşamba 17:49


Türkiye İnsan Hakları ve Etik Kurul Üyesi Yasin Aşkın Yıldırım’ın, “Dünyevileşen Toplumlar Yok Olmuştur” yazısı:

Dünyevileşen Toplumlar Yok Olmuştur

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye İnsan Hakları ve Etik Kurul Üyesi Yasin Aşkın Yıldırım’ın, “Dünyevileşen Toplumlar Yok Olmuştur” yazısı:

Bir toplum ki  maneviyattan çok maddiyata önem vermiş bilin ki O kafalar boşalmıştır.

Kaleiçi Mahallesi'ndeki Kars Kalesi eteklerinde yer alan ve yaklaşık 4,5 asırdır köklü tarihiyle şehrin ziyaret edilen noktalarından biri olan Maneviyatımıza yön vermiş zatların bulunduğu alana Beylerbeyi Sarayı'nın turizme kazandırılması adı altında butik otel restorasyon çalışması devam ediyor.

Hayatlarında Her daim İslam ahlakını  kültürünü Kars'ın İlmi ve Hayri hizmetlerine Ömrünü vakfetmiş İnsanların kabirlerinin yer aldığı Ulu camii, Evliya camii  Kars'ın iftiharı Ebu'l Hasan  Harakani  , Alperenler Türbesi  , Arap Baba ,Celal Baba kabirlerinin bulunduğu Amelleri kesilmiş, cansız vücutları toprağa düşmüş, canlıdan bir Fatiha bekleyen ecdadımızın  ezan sesleri  yerine otel odaların dan çığlık ve kahkaha seslerinin birbirine karışacağı aşikârdır.

Kabirleri silinmiş  isimleri unutulmuş da olsa birileri buraya hep sahip çıkmış gün gelmiş ağlamış , fidanını sulamış gün gelmiş kabirleri kireçlemiş ama mevtaların  Fatiha'sı hiç eksik olmamıştır.

Kars Kalesi eteklerin de Şehit düşmüş mevtaların  kemiklerinin toplandığı  bir alana Otel yapılması uygun mudur.

Konuşmayanlar, Göremeyenler ,Duymayanlar,  Bilsinler ki o fanilerin tırnakları akıbeti meçhul bu insanların yakasın da olacaktır.

Nerede '' Hilfu'l Fudul'a '' üye olan kardeşlerim  Sivil Toplum Kuruluşları  Yöre halkı  Ulusal , yerel  Görsel ve yazılı basın köşe yazarları yüklenmiş olduğunuz bu misyonun vebalini  Yüce ALLAH elbette ki soracaktır.

Son söz olarak hatırlatmak isterim ki orada yatan zatların ruhu sizi hiç bir zaman yalnız bırakmayacaktır.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK


Bu Haberin Manşeti :

Dünyevileşen Toplumlar Yok Olmuştur
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa KHA mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Kafkas Haber Ajansı'nı daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git