Kars’ta esnaf denetimi | Güncel Son dakika - Mobil
11 Ekim 2018, Perşembe 18:22


STK temsilcileri ve Kars Ticaret İl Müdürlüğü ile beraber esnaf denetimi yapıldı.

Kars’ta esnaf denetimi

KAFKAS HABER AJANSI

STK temsilcileri ve Kars Ticaret İl Müdürlüğü ile beraber esnaf denetimi yapıldı.

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Adem Burulday ve Kars Ticaret İl Müdürü Adem Beyribey, tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın zam yapılmasını önlemek için esnaf denetimine çıktılar.

Gerek esnafı gerek tüketicileri korumak, fahiş fiyat artışlarının arka planında yer alan aktörleri gün yüzüne çıkarmak için yapılan denetimlerin hız kesmeden devam edeceği ifade edildi. Bu amaçla dürüst esnafın tedirgin olmasına gerek olmadığını belirtilirken, hedefin; halka kim haksızlık yapıyorsa onun ortaya çıkarılması olduğunu kaydedildi. Böylelikle girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket edenlerle ilgili daha etkin bir gözetim ve denetim sağlanacağı da vurgulandı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI


Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta esnaf denetimi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa KHA mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Kafkas Haber Ajansı'nı daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git