Kars’ta lise öğrencilerine konferans | Güncel Son dakika - Mobil
13 Mart 2018, Salı 13:39


Kars’ta öğrencilere ”Meslek seçimi, etkili ve verimli çalışma, sınav kaygısı ve stres yönetimi” başlıklı konferans verildi.

Kars’ta lise öğrencilerine konferans

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ta öğrencilere ”Meslek seçimi, etkili ve verimli çalışma, sınav kaygısı ve stres yönetimi” başlıklı konferans verildi.

Kars Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından okul salonunda düzenlene programda, Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serhat Tunç tarafından 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine “Meslek seçimi, etkili ve verimli çalışma, sınav kaygısı ve stres yönetimi” başlıklı konferans verildi.

Yrd. Doç. Dr. Tunç, yaptığı konuşmada, stresin bu sürecin doğal bir parçası olduğunu belirterek, sadece yönetilmesi gerektiği ve “azının karar çoğunun zarar olduğunu” vurguladı.

Tunç, öğrencilerin doğru zamanda doğru yerde karar vermelerini ve sabırla hareket etmeleri gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

 “Sınavları hedefleri için bir yol arkadaşı olarak görmeniz süreç ile barışık olmanız lazım. Sizler, sosyal medya yerine yüz yüze iletişime önem vermeniz, her şeyde olduğu gibi insan ilişkilerinde de niceliğin değil niteliğin peşinde olmalısınız. Meslek seçiminde ise en önemli şey sevmektir. Severek çalıştığımız işte mutlu ve başarılı olma şansımız çok yüksektir. Çalışırken beslenme ve uykumuzun da düzenli olması gerekir. Her şeyi bir bütün olarak değerlendirmek suretiyle fırsat buldukça hareket etmemiz en azından yürüyüş yaparak daha da rahatlayabiliriz.”

Konferans, soru, cevap şeklinde sona erdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI


Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta lise öğrencilerine konferans
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


YORUM GÖNDERGirmiş olduğunuz sayfa KHA mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Kafkas Haber Ajansı'nı daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git