Satranç Hakemliği Kursu Sona Erdi | Spor Son dakika - Mobil
12 Mayıs 2019, Pazar 18:22


Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 9-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kars TSF il temsilciliğince organize edilen satranç hakemlik kursu Kars’ta icra edildi.

Satranç Hakemliği Kursu Sona Erdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

PRATİK DERSLER İSMAİL AYTEMİZDE ALINDI. UYGULAMA DERSLERİ DE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ SATRANÇ SINIFINDA YAPILDI

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 9-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında Kars TSF il temsilciliğince organize edilen satranç hakemlik kursu Kars’ta icra edildi.

İsmail Aytemiz Spor Salonunda 20 kişilik hakem adayının katıldığı kurs 3 gün boyunca devam etti. TSF tarafından görevlendirilen uluslararası hakem tarafından satranç oyun kuralları hakkında  kursiyerlere bilgilendirme yapıldı. Kurs bitiminde yapılan yeterlilik sınavında başarılı olan kursiyerler aday hakem olarak Türkiye Satranç Federasyonunca tescillendirildiksen sonra kokartları verilerek satranç yarışmalarında görev alabilecek.

Kars’ta satranç hakemliği kursu açılmasında büyük emeği olan Kars satranç il temsilcisi Barış Sarı, amaçlarının daha fazla yarışmalar düzenleyerek Kars ve çevre illerinde satranç sporunu sevdirmek olduğunu dile getirdi.

Ayrıca kendiside hakem kursiyerleri arasında bulunan Kars merkez İlçe temsilcisi Prof. Dr. Emine Atakişi, Kars’ın uzun geçen kış gecelerinde çocuklar tarafından en güzel şekilde değerlendirilmesinin satranç sporu sayesinde olacağını ve hakem ihtiyaçlarının giderildiğinde turnuva sayılarını arttırılarak Kars’tan şampiyon sporcuları çıkarılmasının yakın zamanda mümkün olacağını belirtti.

Satranç hakemliği Kursiyerleri, adaletli tarafsız ve hakkaniyetli karar vereceklerinin sözünü vererek birbirlerine başarı dileklerinde bulundular.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK


Bu Haberin Manşeti :

Satranç Hakemliği Kursu Sona Erdi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ


YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa KHA mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Kafkas Haber Ajansı'nı daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git