GÜNCEL Haber Girişi : 18 Nisan 2019 11:04

Merve Tatlı’nın Turizm Haftası Mesajı

Kars’ın marka tescilli tatlı adresi Merve Tatlı sahibi Mehmet Dağ, Turizm Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Merve Tatlı’nın Turizm Haftası Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın marka tescilli tatlı adresi Merve Tatlı sahibi Mehmet Dağ, Turizm Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajda; "Vatandaşlarımızın, yabancı misafirlerin yurdumuzu ve milletimizi tanımak, iklim ve tabiat güzelliklerimizi, tarihî kalıntılarımızı, kültür ve folklorumuzu görmek ve tanımak amacıyla düzenledikleri aktivitelerin genel adı olan turizm, bir ülkenin hem tanıtılmasında hem de ekonomik gücünün artmasında en etkili sektörlerin başında gelmektedir. Halkımıza turizmin önemini ve değerini anlatmak, gençlerimizin turizm konusunda gönüllü olarak görev almalarını sağlamak, yabancıların milletimizin hakkında olumlu yargılar edinmesine aracı olmak ve farkındalık duygusu oluşturmak için kutlanan Turizm Haftası'nın, medeniyet izlerimizin, kültürel derinliğimizin ve yöresel lezzetlerimizin fark edilmesine vesile olacağını umut ediyorum.

Türkiye'de turizm bugüne kadar güneş, kum, doğal güzellikler gibi kaynakları kullanma ve teknolojisi basit iktisadi faaliyet olarak görülmekteydi. Turizm, milyonlarca etkileşimin bir arada ortaya çıktığı, kendine özgü tarihi ve dili olan ve çok sayıda insanın katıldığı bir kitle hareketi niteliği kazanmıştır.

Günümüzde turizmde yaşanan dinamizmi şehrimize taşımak, şehrimizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek başta kamu kurumları olmak üzere şehrin tüm paydaşlarının ortak sorumluluğudur.

Kars’ımız, tarihi ve kültürel dokusuyla, coğrafi özellikleriyle doğa ve kış turizmine elverişli ortamıyla bilinen ama potansiyelinin altında turisti misafir edebilen bir şehir olma özelliği taşıyor.

Bu duygu ve düşüncelerle şehrimizin ve ülkemizin turizm açısından gelişmesine katkıda bulunan sektör çalışanlarına teşekkür ediyor, Karslı hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.