• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Mimar Ferhat Torunoğulları AK Parti Kars Belediye Başkanı aday adayı

"Mimar Ferhat Torunoğulları AK Parti Kars Belediye Başkanı aday adayı"

Kars’ın yetiştirdiği ender mimar ve siyasetçilerden Ferhat Torunoğulları, AK Parti Kars Belediye Başkanı aday adaylığı resmi başvurusunu yaptı. Torunoğulları, müracaat dosyasını AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’a teslim etti.

Mimar Ferhat Torunoğulları AK Parti Kars Belediye Başkanı aday adayı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

https://www.youtube.com/watch?v=Xbo6ZuF7NWg

https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/276570166327099/

https://www.instagram.com/p/BqAVNWvlJul/

https://www.instagram.com/p/BqAVn7qFHlz/

https://www.instagram.com/p/BqAWTzYFgbn/

https://www.instagram.com/p/BqAW0FDlL7Z/

https://www.instagram.com/p/BqAXysJFyrQ/

https://www.instagram.com/p/BqAYOZ0l2HQ/

https://www.instagram.com/p/BqA0WrJFaZ-/

https://www.instagram.com/p/BqA4N2ultd3/

https://www.instagram.com/p/BqA7Hqqlffd/

https://youtu.be/Xbo6ZuF7NWg

Kars’ın yetiştirdiği ender mimar ve siyasetçilerden Ferhat Torunoğulları, AK Parti Kars Belediye Başkanı aday adaylığı resmi başvurusunu yaptı. Torunoğulları, müracaat dosyasını AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’a teslim etti.

COŞKUYLA KARŞILANDI

Torunoğulları’nın aday adaylığı resmi başvurusu için partiye geldiğinde coşkulu bir kalabalık karşıladı. Uzun süre kalabalıkla tokalaşan, onlarla sarılan Torunoğulları’nın sıkça alkışlanması da dikkat çekti.

KARS HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti’ye kuruluşundan bu yana ailesiyle birlikte önemli hizmetlerde bulunan, hiçbir dönem AK Parti’yi yalnız bırakmayan Torunoğulları, gördüğü ilgiye duyduğunu memnuniyeti de dile getirerek tüm Kars halkına teşekkür etti.

ATATÜRK’Ü ANDI

Resmi başvuru dosyasını partiye sunduktan sonra alkışlar arasında AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’ın yanına geçen Torunoğulları, konuşmasına Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. Yılında anarak başladı.

PARTİNİN VEFALI EMEKTARI

Belediye Başkan aday adayı Mimar Torunoğulları, “AK Parti’mizin kuruluşundan bu yana bu davaya gönül vermiş ve çeşitli kademelerinde görev almış biriyim.” diyerek her dönemde ve süreçte vefalığın güzel bir örneğini de paylaşmış oldu.

KARS İÇİN HAYALLERİMİZ VAR

“Kars için hayallerimiz var” sloganı ile yola çıktıklarını da belirten Torunoğulları, dün olduğu gibi bugün ve yarın da davanın hizmetkârı olacağını sözlerine ekledi.

AMAÇ; KARS’I KALKINDIRMAK, GELECEĞE TAŞIMAK

Torunoğulları ayrıca; Bakü-Tiflis-Kars Projesi (BTK), Lojistik Merkezi, Kesimhane, duble yolları ve Doğu Ekspresi gibi önemli hizmetleri AK Parti hükümetleri döneminde gören Kars’ı kalkındırmak, geliştirmek, sosyal ve kültürel etkinliklerin yanında temel hizmetleri bitirmiş bir kent olarak geleceğe hazırlamak için bu yola çıktıklarını vurguladı.

ONURUMUZLA, DURUŞUMUZLA, MEMLEKET SEVDAMIZLA BU YOLA ÇIKTIK

Torunoğulları, “Bu büyük projeleri Kars’a kazandıran sayın Milletvekillerimiz Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç’ın bilgi, birikimi ve tecrübeleriyle, AK Parti İl Başkanımız sayın Adem Çalkın ve değerli yönetimiyle, Merkez İlçe Başkanımız Hüseyin Çiftçi, Kadın Kolları Başkanımız Sevim Arslanoğlu, Gençlik Kollarımız Emin Haliloğlu ve partimizin her kademesinde görev alan gönüldaşlarımız ve seçmenlerimizle el ele ‘Daha güzel ve yaşanabilir bir Kars’ için onurumuzla, duruşumuzla, memleket sevdamızla bu yola çıktık.” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN 2023 HEDEFLERİNE BİRLİKTE YOL ALACAĞIZ

Torunoğulları, daha sonra şunları söyledi:

“Kars’ımıza kaliteli ve kalıcı hizmetler getirmek, kalıcı eserler bırakmak, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedeflerine ve vizyonuna hazırlamak için bu yola çıktık. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Rabbim çıkmış olduğum bu yolda ülkemize, ilimize ve partimize en iyi şekilde hizmet etmeyi bizlere nasip etsin.”

BELEDİYECİLİK NEDİR?

Torunoğulları, Kafkas Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada da Belediyelerin; belde sakinlerinin mahallî müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan, idarî ve malî özerkliğe sahip kamu tüzel kişisi olarak da tanımlandığını söyledi. Torunoğulları, “Belediye, kanunlarla başka bir kamu kurum ve kuruluşuna verilmeyen mahallî müşterek nitelikteki diğer görev ve hizmetleri de yapar veya yaptırır. Belediye hizmetleri, vatandaşlara en yakın yerlerde ve en uygun yöntemlerle sunulur. Hizmet sunumunda özürlü, yaşlı, düşkün ve dar gelirlilerin durumuna uygun yöntemler uygulanır. Belediyenin görev, sorumluluk ve yetki alanı belediye sınırlarını kapsar. Belediye meclisinin kararı ile mücavir alanlara da belediye hizmetleri götürülebilir.” dedi.

Torunoğulları, Kars Belediyesi’nde de görev yaptığının hatırlatılması üzerine belediyeciliği çok iyi bildiğini, imarıyla, alt yapı hizmetleri, eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle çağ atlatacakları Kars’ı; gelecek nesillere sorunsuz bir şehir olarak teslim edeceklerini belirtti.

TORUNOĞULLARI, KARS’A ÖNEMLİ HİZMETLERİ OLAN BİR AİLEDİR

Ak Parti İl Başkanı Adem Çalkın da, “Bugün çok değerli bir isim partimize başvurmuştur. Ferhat Torunoğulları Kars’ta belediyecilikle başlamış, belediyecilik tecrübesi olan kardeşimizdir. Kendisi benim de arkadaşım, kaliteli bir mimar, Kars’ın yetiştirdiği ender insanlardan birisidir. Ailesi de Kars’a önemli hizmetleri olan bir ailedir. Bunu biliyoruz. Yıllardır da partimizde bizle beraber çalışan ve bize destek veren ailedir. Ben, böyle kaliteli isimlerin bize başvurmasından dolayı çok memnunum. İnşallah Kars’ımız için, şehrimiz için, partimiz için ve şahsında kendisi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hakikaten Ferhat bey işin ehlidir. Kendisi Kars’ta ilk yapı denetim şirketini kuran ve gerçekten inşaatın içerisinden gelen teknik bir arkadaşımızdır. Kendisine, partimize başvurmasından dolayı çok memnunuz. Allah, hayırlı ve uğurlu etsin” dedi.

MERKEZ İLÇEYE ZİYARET

Kars Belediye Başkan aday adayı Mimar Ferhat Torunoğulları daha sonra Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek desteklerini istedi ardından da başvuruda kendisini yalnız bırakmayan destekleyicileriyle parti binası önünde hatıra fotoğrafları çektirdi.

MİMAR FERHAT TORUNOĞULLARI KİMDİR?

1975 tarihli Kars Susuz ilçesi doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kars'ta tamamladım. 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldum. 2001 yılında aynı üniversitede Restorasyon bölümünde yüksek lisans eğitimi gördüm. 2000-2004 yılları arası Kars Belediyesi Başkanlığında İmar müdürlüğünde mimar olarak çalıştım. 2002-2006 yılları arasında AK Parti Kars İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. 2005-2010 yılları arasında Mimarlar Odası Van Şubesi ve Kars il temsilciliğinde çeşitli görevlerde bulundum. 2004 yılından itibaren Kars merkezde kendime ait mimarlık ofisi ve yapı denetim şirketinde Mimar olarak çalışmalarım devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıyım.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.216668