Muhtarların dosyası icralarla dolu!

"Muhtarların dosyası icralarla dolu!"

Muhtarların dosyası icralarla dolu!

DATA[

Muhtarların dosyası icralarla dolu!
 
Vatandaşların icra korkusu muhtarların dosyalarının kabarmasına neden oluyor. Çeşitli borçlardan dolayı icralık olan söz konusu kişilere ikametlerinde kağıtlar ulaştırılamayınca muhtarlıklarda biriken icralar sahiplerini bekliyor.
 
Muhtarlar ise icraya maruz kalan vatandaşların kağıtları almamasından yakınarak, söz konusu kişilerin icra korkusuyla kapılarını açmadıklarına dikkat çekiyor. Kars Hafız Paşa Mahalle Muhtarı İbrahim Toraman ise 15 bin nüfusluk mahallesinin yüzde 80’inin icralık olduğunu söyledi. Toraman, “Bu icra kağıtları vatandaşların PTT memurları kapılarına kadar götürüyor ama vatandaş korkusundan icra diye alamıyor. İcra zaten kredi kartları ariyetten beyaz eşya bunlardan dolayı vatandaşın evine alamadığı gibi bütün muhtarlıklarda bütün icralıklar bu şekilde yığılıp duruyor. Vatandaş da korkusundan alamıyor.”şeklinde konuştu.
 
Beyaz eşya, kredi kartı gibi çeşitli birçok borç nedeniyle gelen icraları ödeyemeyen vatandaşların yaşadıkları korkuyu dile getiren mahalle muhtarı İbrahim Toraman şunları söyledi; “Vatandaşlar bu borçlarını ödeyemedikleri için bu icralar çıkmış, bu icralara kağıtlarını vatandaş korkusundan gelip alamıyor, vatandaşın durumu iyi değil. Aldıkları para zaten fayda etmiyor ki Kars’ta işsizlik hat safhadadır. Zaten savcının emri gereği 2–3 ay bizde kaldıktan sonrada kaldırıp alacağız. Vatandaş da gelip almıyor. PTT memuru kapılarına kadar gidiyor, ama almıyorlar. Geçim çok zor bir ailenin 13 tane çocuğu var. Bu 13 nüfuzla aldığı 850 TL maaşıyla, günde 30 tane ekmek alıyor. Bu haldeyken vatandaş icrayı nasıl ödesin. Savcı beyin emri olduğu için bu icralıkları almak zorundalar mahalle muhtarları. Postacı vatandaşın evine götürüyor, almıyorlar bu yüzden muhtarlıklara teslim ediyorlar. PTT ihbarname bırakıyor ki vatandaş gidip muhtarlıklardan evraklarını alsınlar. Vatandaş da icradır diye korkusundan gelemiyor.” diye serzenişte bulundu.
(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – UĞUR AYDIN
 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.227791