Muhteşem Kutlama

"Muhteşem Kutlama"

HATK DERNEĞİ’NİN 25. YIL KUTLAMASI DEN HAAG’DA YAPILDI

Muhteşem Kutlama

KAFKAS HABER AJANSI

HATK DERNEĞİ’NİN 25. YIL KUTLAMASI DEN HAAG’DA YAPILDI

KAFKAS HABER AJANSI /  HOLLANDA / Haber: Ergun KULA / Fotolar: Deniz Erkoçu Lahey

Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği, kuruluşunun 25. Yılında Lahey’de bir şenlik  düzenledi

Çeyrek asrı geçen bir süredir Hollanda’nıı Lahey kentinde sosyal, kültürel, eğitim ve spor alanlarında başarılı çalışmalar yürüten Hollanda Azerbaycan Kültür Derneği, kuruluşunun 25. Yılı dolayısıyla Lahey kentinde bir dizi etkinlikler düzenledi.

ETKİNLİKLERDE FİNALDE25. YIL ŞENLİĞİ ORGANİZE EDİLDİ.

Şenliğe ilgi oldukça fazlaydı. Lahey’deki  Opera salonunda organize edilen etkinliğe  Hollanda Azerbaycan  Lahey  Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Celal Miroyov , TC Rotterdam Başkonsolosluğu’ndan Başkonsolos Yardımcısı Murat Sezgin, Hollanda Türk Federasyon Başkanı Murat Kurt, Lapon Başkanı Arif Yakışır, Tover  Başkanı Durmuş Doğan, Irak Türkmen Derneği Başkanı Sabah Mardan, Lahey Belediye Meclis üyesi ve İslam Demokratlar Partisi Grup Başkanı Tahsin Çetinkaya’nın yanı sıra Azerbaycan ve Türkiye’den konuklar katıldı. Bazı Hollandalı konukların da davetli olduğu şenlikte bir konuşma yapan Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği Başkanı İlhan Aşkın konuşmasında

Lahey kentinde 25 yıl evvel bir grup Azerbaycan sevdalısı  gönüllüler  tarafından kurulan derneğimiz 25. Yıldır bir çok  başarılı çalışmaya imza atmıştır. Sosyal , Kültürel ve eğitim çalışmalarımızın yanında Hollandaca dil kursları, spor etkinlikleri organize etmekteyiz. Yarının teminatı olan çocuklarımıza öz değerleri ve kültürümüzü öğretmek için çeyrek asırdır çalışmalar yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.

Bu günlerde Türkiye İle Hollanda arasında gergin günler  yaşanmaktadır. Bu gerginliğin en kısa süre içersinde atlatılacağına inanıyoruz. 

Kısa bir süre önce Hollanda da kurulan Azerbaycan  Diasporasını faaliyetlerini destekliyoruz.

25 yılda güzel çalışmalara imza attık. Ermenilerin  sözde soykırım tezlerine karşı bizde karşı atağa geçerek çalışmalarda bulunduk. Lahey kentinde  Adalet  Divanına çok yakın bir yerde  Hocalı Soykırım anıtını dikerek, Ermenilerin yaptığı bu zulmü batı kamu oyuna duyurmaya çalıştık ve bu çalışmaya da devam ediyoruz.  Ayrıca  Ermenilerin anıt dikmesini önlemek için 20 bin imza toplayarak ilgili makamlara ileterek toplumsal barışa katkıda bulunduk.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu balgamda da  çalışmalarımızı sürdüreceğiz

Daha sonra sahne alan Azerbaycanlı sanatçılar  Erdal Baydar, Elxhan Rzayev, Sudet Gazi Kerküklü ve Frangiz Bagırova  Azerbaycan ve Türkiye’den derlenmiş oldukları türküleriyle salondaki konuklarla  birlikte hoşça vakit geçirdiler.

Daha sonra Azerbaycan Halk Dansları ekipleri Azerbaycan Halk danslarını sergilediler

Halayların ve Azerbaycan ezgilerinin eşliğinde  coşan konukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Daha sonra Derneğin kuruluşundan bu yana emeği geçenlere  ve şenliğe emeği geçenlere ve sponsorlara plaketleri takdim edildi.

Konuklara ve davetlilere  yiyecek ve içecek ikramı yapıldı.

Programın sonunda 25. Yıl pastası kesildi ve konuklara ikram edildi.

(BA-BA-S) HOLLANDA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.399773