• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Murat Koçak Sağlam Rota’da!

"Murat Koçak Sağlam Rota’da!"

Kars’ta Öz Koçaklar Peynircilik sahibi Murat Koçak, LASSA’nın reklam çalışması Sağlam Rota’da Kars’ı tanıttı.

Murat Koçak Sağlam Rota’da!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ta Öz Koçaklar Peynircilik sahibi Murat Koçak, LASSA’nın reklam çalışması Sağlam Rota’da Kars’ın gravyer ve kaşar peynirini tanıttı.

1964 yılından bu yana dede mesleği olan peynirciliği 3. Kuşak olarak devam ettiren Murat Koçak, 1877-1878 yılları arasında Osmanlı –Rus savaşı döneminde bu bölgenin Ruslara bırakılmasıyla İsviçreli ustaların bu bölge insanına kaşar peynirini öğretmesiyle kaşarcılığın Kars’ta başladığını söyledi.

“Bizim ilk göz arımız gravyer ve eski kaşar peynirimizdir.” diyen Koçak, “Bunlar tamamen doğal sütten, tamamen bu bölgenin sütünden ve dolaşarak otlayan hayvanların sütünden yapılan peynirlerdir. Hiçbir şekilde katkı ve koruyucu madde kullanılmamaktadır. Mayıs, haziran ve temmuz aylarında yapılan sütlerden alınan sütlerden yapılır. Kesinlikle şuna inanın ki insanımızda peynirimiz gibi sağlamdır bunda tereddüdünüz olmasın.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232060