Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip

Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip

MURAT ŞANLI: GELECEĞİN AZİZİYE’SİNİ İNŞA ETMEK İÇİN MHP’DEN AZİZİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİM

Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip


Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

-MURAT ŞANLI: GELECEĞİN AZİZİYE’SİNİ İNŞA ETMEK İÇİN MHP’DEN AZİZİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİM

Kars’ta uzun yıllar sendikal faaliyetler bulunan ve son üç yıldır Türkav Şube Başkanlığı görevini yürüten  Murat Şanlı,kamu'daki görevinden istifa ederek;  memleketi Erzurum’dan Aziziye Belediye Başkanlığı için MHP’den aday adaylığı resmi başvurusunu yaptı.

Kars’ın sevilen, başarılı, çalışkan, azimli, kararlı, duruşu ile örnek gösterilen, hareketli, aktif ve projelerin adamı olarak bilinen Murat Şanlı’nın, Erzurum’da ailesi ve yoğun çevresinin bulunduğu Aziziye ilçesinden Belediye Başkanlığına aday adayı olması memnuniyetle karşılandı ve büyük heyecan yaşattı.

Ömrünü hizmete adayan, doğuştan MHP’li olan ve sendikal faaliyetlerinde de duruşundan, fikrinden ve ideolojisinden ödün vermeyen Murat Şanlı, 2 yıla yakın zamandır sürdürdüğü çalışmalarını istifasından sonra daha da hızlandırdı. Aziziye’nin bilinen ve tanınmış isimlerinden olan Murat Şanlı, hazırladığı başvuru dosyasıyla da dikkatleri üzerine çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne sunulan en kapsamlı dosyalardan birine sahip olan Murat Şanlı  Aziziye’ye hizmet için ne kadar azimli ve istekli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Şanlı; sosyal ve kültürel yaşamı, basınla olan diyalogları, mütevazi ve naif kişiliği ile de Aziziye’ye örnek hizmetler yapacağının da sinyalini verdi.

Doğup büyüdüğü Aziziye’ye hizmet etme hayalini hiç eksiltmeyen Şanlı, “İnsanları yaşatan, geleceğine yön veren hayalleridir; Ve benim bir hayalim var; Hayalim doğup büyüdüğüm,beni ben yapan değerleri aldığım, çamurlu sokaklarında koşup top oynadığım güzel ilçem Aziziye’yi Milli değerlerinden kopmadan, örf adetlerine sadık kalarak gelişen dönüşen dünyada hak ettiği yere taşımak.” dedi.

Hayalleri arasında “Komşum aç mı, tok mu kaygısının taşınmadığı, iş ve aş derdin olmadığı, ekmek kaygısıyla Göç’lerine yaşanmadığı yaşanılabilir bir Aziziye inşa etmek.” olduğunu da belirten Şanlı, yegane amacının ise ilçemin birikmiş sorunlarına çözüm üreterek yüzlerinde oluşan tebessümün hazzını yaşamak. Olduğunu vurguladı.

Ekmek kaygısıyla uzak kaldığı ilçesine vefa borcunu ödemeyi de hayalleri arasında tutan Şanlı, “Doğup büyüdüğüm toprakların ve bu topraklar üzerinde yaşamlarını idame ettiren insanlarımızın derdi benim de derdim. Sorun sıkıntılar yumağında yaşam mücadelesi veren insanımıza bir nebze olsun fayda sağlamak onların yüzünü güldürmekten başka gayem yok.” dedi.

“ Halka hizmet HAKKA hizmettir, düsturuyla yola çıkıyorum” diyen Şanlı, tek gayesinin de Cenab-ı Hakkın rahmetine mazhar olmak olduğunu vurguladı.

Aziziye’nin sorunlarına vakıf olduğunu ve çözümü için projelerinin hazır olduğunu kaydeden Şanlı, “Rabbim bize hizmet yolunda bu fırsat verir inşallah dedi.

MHP'nin diğer aday adayları için'de övgüde bulunan Şanlı; Elbette ki Milliyetçi Hareket Partisi’nden Aday Adaylık başvurusunda bulunan tüm adaylarımız bir birinden kıymetli, bir birinden değerli arkadaşlarımız  Hiç şüphesiz hepsinin Aziziye ile ilgili güzel projeleri vardır. AMA ...Benim Aziziye’ye vefa borcum var. İşte bu yüzdendir son iki yıl ‘da dersimi çok iyi çalıştım. İlçe’min sorun ve sıkıntılarını yerinde tespit ederek alanında ihtisas sahibi akademisyenler tarafından projelendirdim.” diye konuştu.

Murat Şanlı daha sonra şunları söyledi:

“Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra SOSYAL-BELEDİYECİLİK anlayışıyla insanımızın cebine nasıl katkı sunarız, Tarım ve Hayvancılığı hak ettiği yere nasıl taşırız, İlçe sınırları içerisinde ILICA Mahallemizde bulunan termal tesislerimizin üst yapı sorunlarını çözerek Ülke turizmine nasıl kazandırırız, şehrimize nasıl bir katma değer sunarız, İmar sorununa çözüm bularak ilçe insanımızın ucuz konut edinmesi için ne gibi faaliyetlerde bulunabiliriz. Bu görev bilinciyle bismillah dedim.

Sorunları biliyoruz ve bu sorunların çözüm yollarını içeren  projelerimizle yola çıkıyoruz…

Bu inanç ve şuurla, yılların verdiği dava, ülkü, teşkilat ve kamuda geçen çalışma hayatı tecrübelerimi, doğduğum, çalıştığım, örf, adet ve gelenekleri ile yetiştiğim memleketim Aziziye’den ‘‘ GELECEĞİMİZ AZİZİYE” , ” ÇÖZÜM MHP ‘‘ Sloganıyla halkımızın, huzur, refah içinde yaşaması ve gelişmesi için Milliyetçi Hareket Partisi Aziziye Belediye Başkan Aday Aday’ıyım

Taktir başta Sayın Genel Başkanım Dr Devlet Bahçeli beyefendi olmak üzere,Genel Başkan Yardımcım Erzurum Milletvekilimiz Sayın Prof Dr Kamil Aydın beyefendi,İl Başkanım Naim Karataş beyefendi ,İlçe Başkanım Murat Karadaş beyefendi, Saygıdeğer MYK üyelerimiz Ahmet Gökhan Yazıcı,Adem Yurdagül beyefendiler, İl ve Teşkilatlarımızın kıymetli üyelerinindir.

MURAT ŞANLI KİMDİR?

20.08.1973 Erzurum'un Aziziye dünyaya gelen Şanlı İlköğretimini Kültür Kurumu İlk Okulu, Ortaokulu Şair Nefi Ortaokulunda Liseyi 1994 yılında Narman Sağlık Meslek Lisesinde Sağlık Memuru Olarak tamamladı.Üniversite eğitimimi Kafkas Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Tıbbi Laboratuvar 2006 yılında tamamladı. Askerlik Görevini 2004 yılında İzmir Eski Foça’da Jandarma Komando Olarak tamamladı.

İŞ DENEYİMİ:

03.12.1996’da Kars Susuz Ortalar Sağlık Ocağında Sağlık Memuru Olarak Kamudaki görevine başlayan Şanlı daha sonra sırasıyla 1997-1998 Kars Devlet Hastanesi, 1998-2000 Iğdır Halifeli Sağlık Ocağı,2000-2018 yılları arasında Kars Harakani Devlet Hastanesinde çalıştı.

SİYASİ ÇALIŞMALARI:

•            2000 Türk Sağlık-Sen Sendikası Kars Şubesi Kurucu Üyeliği

•          2004-2007 Türk Sağlık-Sen Kars Şubesi Devlet Hastanesi İş yeri Baş Temsilciliği

•          2007-2013 Türk Sağlık-Sen Kars Şube Şube Sekreterliği.

•          2009 Türk Sağlık-Sen Üst Kurul Delegeliği

•          2009 Türkiye Kamu-Sen Üst Kurul Delegeliği

•            2015 yılında TÜRKİYE KAMU ÇALIŞANLARI KALKINMA VE DAYANIŞMA VAKFI (TÜRKAV) Kars Şube başkanı olan Şanlı 3 yıldır bu görevi sürdürmekteydi.

DİĞER BİLGİLER:

•          Dolunay Engelliler Derneği Gönüllüsü

•          Kars Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Fahri üyesi.

•          Şair ve Yazarım  ( Mülteci Gönlüm-Eskici ) iki şiir kitap çıkartan Şanlı

Her iki kitabın satışından elde edilen Geliri Şehit Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği ve engelli gençler yararına Dolunay Derneği’ne bağışlandı.

•          Türk Sağlık-Sen üyesi olan Şanlı

•          Evli ve Üç erkek çocuk babası.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Erzurum haberleri  Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip haberleri  murat şanlı haberleri  aziziye haberleri  seçim haberleri  politika haberleri   
<< Önceki Haber Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip Sonraki Haber >>

Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip

DMCA.com Protection Status

Murat Şanlı, Erzurum Aziziye Belediye Başkanlığı’na talip

  Yukleme: 0.060479