• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Mustafa Kemal Atatürk İlkokuluna ziyaret

"Mustafa Kemal Atatürk İlkokuluna ziyaret"

Kars Valisi Türker Öksüz, Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunu ziyaret ederek okulda oluşturulan kütüphanenin açılışını yaptı.

Mustafa Kemal Atatürk İlkokuluna ziyaret

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunu ziyaret ederek okulda oluşturulan kütüphanenin açılışını yaptı.

Kütüphane açılışının ardından okulda incelemelerde bulunan Vali Öksüz, okul yöneticilerinden bilgi aldı. Sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir araya gelen Vali Öksüz, öğrencilere nasihatlerde bulundu. Okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Türker Öksüz, öğretmenlerin sorun ve isteklerini dinledi.

Öğretmenliğin, çok değerli, çok önemli ve aynı zamanda çok meşakkatli ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirterek, çocuklarımızın yarınlara hazırlanmasında öğretmenlerimize çok büyük görevler düştüğünü belirtti. Vali Öksüz ayrıca, öğretmenlerimizin özveriyle görev yaptığını söyledi.

Öğretmenlerden öğrencilerini, milli ve manevi değerlerine bağlı, temel insani değerleri benimsemiş, vatanına, milletine bağlı, insanlara faydalı bireyler olarak yetiştirmelerini isteyen Vali Öksüz, eğitimin ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde hayati bir önem taşıdığına vurgu yaparak, öğrencilerimizi yetiştirirken, onları ülkesine bağlı, vatanına bağlı ama çağın değerlerine de ulaşmış, özgüveni olan, küreselleşen dünyada, yer türlü yeniliğe açık olan, araştırma ve geliştirmeye hâkim olabilen, yer türlü yeniliğe açık olan nesiller olarak yetiştirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.229547