• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Naif Alibeyoğlu’na coşkulu karşılama

"Naif Alibeyoğlu’na coşkulu karşılama"

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti (DSP)’den Kars Belediye Başkan Adayı olan Naif Alibeyoğlu, seçim startı vermek için geldiği Kars Harakani Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı. Davullu zurnalı karşılanan Alibeyoğlu omuzlarda taşındı, davul zurna eşliğinde halay çekildi.

Naif Alibeyoğlu’na coşkulu karşılama

-NAİF ALİBEYOĞLU İLE YİNE YENİDEN KARS

-ORTAK KADER VE ORTAK ÇÖZÜM İÇİN HEP BİRLİKTE…

-KARS YENİDEN…

-BİZLER YÖENTTİK, BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

-ARTIK KEDERİ BİZ KARSLILAR, KADERİ BAŞKALARI BELİRLEMEYECEK…

-YERELDE BİRLİK, YERELDE KARDEŞLİK, ADIMIZ ‘KARS PARTİSİ…’

-NAİF ALİBEYOĞLU, DSP İLE SEÇİM STARTI VERDİ

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti (DSP)’den Kars Belediye Başkan Adayı olan Naif Alibeyoğlu, seçim startı vermek için geldiği Kars Harakani Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı. Davullu zurnalı karşılanan Alibeyoğlu omuzlarda taşındı, davul zurna eşliğinde halay çekildi.

Beraberinde DSP Kars İl Başkanı Hasan Ahmetoğlu ile birlikte Kars’a gelen Naif Alibeyoğlu,  Harakani Havalimanında sevenleri tarafından yoğun bir kalabalıkla karşılandı. Davul zurna eşliğinde omuzlara alınan Alibeyoğlu’na uzun süre sevgi gösterilerinde bulunuldu.

Eksi 20 derece soğuk havaya rağmen havalimanına gelen Karslılar uzun araç konvoyu oluşturarak Alibeyoğlu’nun içerinde olduğu otobüsün arkasından şehir turuna katıldı. Seçim otobüsüne binen Naif Alibeyoğlu, DSP il Başkanı Hasan Ahmetoğlu ile birlikte uzun araç konvoyu eşliğinde şehir içerinde tur atarak vatandaşları selamladı.

Halk Eğitim Merkezi Salonuna geçen Alibeyoğlu burada da coşku ile karşılandı. Salona giren Alibeyoğlu’nu aşıklar Ilgar Çiftçioğlu ve Sabri Yokuş saz ve sözleri ile selamladı. Aşıklar karşılamalarında ‘Sen gittin Aşıklar Bayramı da unutuldu” diye sorunlarını dile getirdi.

Alibeyoğlu’nun 10 yıl belediye başkalığı yaptığı dönemlerdeki bazı hizmetlerinin anlatıldığı slayt gösterisi eşliğinde salonu dolduran Karslıları selamlayan Alibeyoğlu, daha sonra DSP Kars İl Başkanı Hasan Ahmetoğlu ile birlikte konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları vererek öncelikle DSP ile Kars Partisi olarak seçimlere girdiklerini söyledi.

BU YÜRÜYÜŞTE SADECE KARSLILAR VAR

Karşılamanın arından söz alan DSP Kars İl Başkanı Hasan Ahmetoğlu, bugün Naif Ailbeyoğlu ile birlikte bir hizmet yürüyüşü başlattıklarını ve bu yürüyüşte sadece Karslıların olduğunu söyledi. Bu hizmet yürüyüşü hiçbir şekilde ayrımcılığa yer vermeden Kürt, Türk, Azer, Alievi, Terekeme ve Çerkez demeden, bu yürüyüşün adının sadece Karslıların yürüyüşü olduğuna vurgu yaptı.

KARSLILAR, NAİF ALİBEYOĞLU’NUN KİRLİ PAZARLIKLARLA ÖNÜNÜ KESENLERİN OYUNU BOZACAKTIR

Karslıların seçim sürecinde Naif Alibeyoğlu’nun kirli pazarlıklarla önünü kesmek isteyenlerin oyunu bozacaklarına da vurgu yapan Ahmetoğlu: “Ben Kars’ta 20 yıl DSP İl Başkanlığı ve Naif Alibeyoğlu’nun da 10 yıl belediye başkanlığı yaptı. İkimizde bu sürlerlerde ne bir ayrımcılık yaptık nede bir tek kuruş halkın parasına tenezzül etmedik. Kimsenin sofrasına elimizi uzatmadık, huzurnu bozmadık, kimseyi ekmeğinden etmedik. Bugünde birlikte Kars’a hizmet etmek için çalışmaya başladık. Hiçbir şahsi beklentimiz yoktur. Kars, Urfa kadar olacaktır. Kars’ta başlatılan kirli oyun bozulacaktır. ‘Ceketimi göndersem kazanırım’ diyenler, Urfa’da nasıl hezimete uğradıysa Kars’ta da kirli pazarlıklar yapan, Naif Alibeyoğlu’nun önünü kesmek isteyenler bilsin ki Kars halkı bu kirli pazarlıkları bozacaktır. 31 Mart’a kadar hiçbir parti ile ve aday ile işimiz olmayacak. Biz projelerimizle başlıyoruz ve anlatacağız. Kars Bülent Ecevit’in ocağıdır. DSP ile Kars’ta sen - ben yok, ötekileştirmek yok, ayrışmak yok. Çünkü cenazemizde, düğünlerimizde ayrışmıyoruz. Ama 5 yılda bir seçimler geldi mi adaylar vatandaşları ayrıştırıyor. Sizlerin desteği ile bu ayrışmalar bu seçimde son bulacak. “dedi.

ALİBEYOĞLU: “KARS10 YILDIR OKSİJEN ÇADIRINDA”

DSP Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu da görev yaptığı yıllardaki bazı hizmetlerini ve göreve yeniden geldiği taktirde hayata geçireceği projelerini tek tek sıraladı.

Kars’ın layık olduğu yerde olmadığı için son derece üzgün olduğunu ifade eden Alibeyoğlu, “10 yıldır Kars oksijen çadırında, Kars şuanda oksijen çadırında, Kars bütün değerlerini kaybetti. Yol yok, su yok, gerçekten çok berbat bir durumda, Belediye’nin kapısı insanlarımıza kapalı ve belediye de büyük bir talan var. Bizimle hesapları olanlar, bizim önümüzü kesmeye çalıştılar. Okyanustan geldik ama maalesef dere de boğmaya çalıştılar bizi, boğulacak göz bizde yok. Biz bu şehre sahip çıkacağız.” dedi.

‘KATILIMCI BELEDİYECİLİK’ VE ‘ŞEFFAF YÖNETİM’

Temel düsturunun ‘Katılımcı Belediyecilik’ ve ‘Şeffaf Yönetim’ olacağını söyleyen Alibeyoğlu, “Daha uygar ve daha çağdaş bir Kars için kolları sıvayıp yeniden yola çıkma zamanı. Bu amaçla yola birlikte çıktığımız ve Kars’a gönül vermiş bir ekiple önceliklerimizi saptadık. Bu uzun yürüyüşün ilk adımı olarak da somut ve hızlı adımların atılmasına karar verdik. Şehrimizde kurumlarımız ve halkımızla; birlik, beraberlik ve gündeliği sağlamak önceliğimizi olacaktır. Belediye çalışanlarımız görevlerine devam edecek. Çalışmadan maaş alanların işine son verilecek. Temel düsturumuz ‘Katılımcı Belediyecilik’ ve ‘Şeffaf Yönetim’ olacak. Bütün belediye meclis toplantıları basına ve hemşehrilerimize açık olacak Birlikte karar alıp birlikte yaşama geçireceğiz. Bütün belediye meclis üyeleri sembolik olmaktan çıkarılarak belediye başkanı ile benzer yetkilere kavuşturulacak. Belediyemiz geçmişte olduğu gibi aylık periyodik ‘Halk Belediye Çalışmalarını Sorguluyor’, ‘Kadınlar Belediye Çalışmalarını Sorguluyor’ ve ‘Gençlik Belediye Çalışmalarını Sorguluyor’ toplantıları yapılacak. Bu toplantılar herkese açık olmasının yanı sıra ilimizdeki her partinin il başkanları mutlaka davet edilecek. Kentin geleceğine ilişkin hemen her alandan katılımcılarla kentimizin temel problemleriyle ilgili projeler üretmek amacıyla çalışma atölyeleri oluşturulacak. Çağdaş yönetim süreçlerinde çok önemli bir nitelik olan ulaşılabilirlik gözetilerek hemşehrilerimizin belediye hizmetlerine direk erişimini sağlamak amacıyla belediye başkanlığımız ‘açık kapı’ uygulamasını başlayacak. Belediyemizin kapısı eskiden olduğu gibi herkese açık olacak, çünkü orası ‘halkın evi’dir.” diye konuştu.

Telefon numarasının değişmediğini ve hala aynı numarayı kullandığını anımsatan Alibeyoğlu, “Hemşehrilerimiz her zaman ulaşabilsin diye telefonum eskisi gibi 24 saat açık olacak. Yıllardır sizin ulaştığınız numaram değişmedi. Hala 0532 263 26 72. Şehrimizin değerlerinden oluşacak Kent Konseyi’nin aldığı kente ilişkin kararlar belediye meclisinden geçerek uygulanacak. Kentimizin gelişmesi için akademik birikimi hayata geçirmek amacıyla üniversitemizin ve öğrencilerimizin bütün talepleri belediyemizin olanakları ölçüsünde mümkün olan en kısa sürede hayata geçirilecektir. Gözbebeğimiz olan üniversitemize ve kurumlarımıza desteğimiz kaldığı yerden devam edecektir. Başta valiliğimiz, üniversitemiz olmak üzere Kars’a katkı sunacak kişi ve kurumlarla koordineli bir şekilde projeler üretip Topyekün Kalkınma Seferberliği başlatacağız. Şehrimizin gelişmesi için kampanyalar düzenleyip hemşehrilerimizin sürece katılımını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

DSP Kars Belediye Başkan Adayı Naif Alibeyoğlu, DSP Kars İl Başkanı Hasan Ahmetoğlu ve beraberindekiler daha sonra Karadağ Caddesi üzerindeki seçim bürosunun açılışını yaptı.

Alibeyoğlu, aday tanıtım toplantısında öncelikleri ve projeleri şöyle sıraladı;

İlk önceliğimiz her geçen gün kentimizi daha karmaşık hale getiren, defalarca delinen ve ihlal edilen Şehir İmar Planını yeniden düzenlemek olacaktır. Ranta dayalı imar uygulamasına asla izin vermeyeceğiz. Yeni düzenlemelerle mahalleler arasındaki eşitsizliği ortadan kaldıracağız.

Yol, su temizlik şehrimizin en temel üç sorunudur. Bu sorunun kalıcı bir şekilde çözümlenmesi için belediyemiz bütün olanlarını seferber edecektir.

Kentimizin hemen hemen bütün yollarını yapmıştık. Bakımsızlık yüzünden yollarımız bozuldu. Yollarımız kötü. Belediyenin önü bile bozuk. İlk hizmet yılımızda öncelikle kenar mahallelerden başlayarak tamamıyla bozuk durumda olan yolların yapılmasını sağlayacağız.

Raylı Sistem ve Teleferik projelerimiz kaldığı yerden devam edecektir.

Bayburt Barajı’ndan gelen suyun hijyenik olmadığı raporlarla da kesinleştiğinden Çerme’den getirttiğimiz suyu ek tesisler yaparak kentimizin su ihtiyacını hemen bu sene içinde çözeceğiz.

Çöp konusunda kentimizin imajı çok kötü. Kentimizin temizliği ile ilgili olarak da yapacağımız ilk iş kentimizin çöplerini ayrıştırarak yapılacak olan çöp arıtma tesislerinde ekonomiye kazandırmaktır.

İkinci önemli görevimiz de kanalizasyon arıtma tesisinin kurumasıdır.

Kentimizi daha görünür kılmak için cadde, sokak ve ağaçların aydınlatılması sağlanacaktır.

Kentimizin ulaşımını daha rahat hale getirmek için ihtiyaç duyulan yerlerde alt ve üst geçitler yapılacaktır.

Kentimiz yeniden Engelli Dostu kimliğine kavuşturulacaktır.

Semt Spor Alanları, engelli bireylerin kendilerine sunulan hizmetlere daha rahat erişimi, çocuklarımızın rahatlıkla oynayabilmeleri ve hoşça vakit geçirebilmeleri için kendilerine tahsis edilecek alanlar belediyemizin öncelikleri arasında olacaktır.

Kente katkı sunan değerlerimiz isimleri park ve mekanlara verilerek eskisi gibi onurlandırılacaktır.

Sent pazarları esnaf ile tüketiciyi buluşturan modern mekanlara dönüştürülecektir.

Yaptırdığımız ancak sonradan kaderine terk edilen Otogarı yıl içinde bitirip hizmete açacağız.

Eski otogarı belediyemizin itfaiye ve kademe birimi haline dönüştüreceğiz.

Yaptırdığımız belediye binasını ek hizmet binalarımızdan biri olarak hizmete sokacağız.

Başkanlık Konutunu yeniden kapalı ve işlevsiz olan ‘Kadın Çalışma Atölyeleri’ olarak hizmete sunacağız.

Kadınların üretim süreçlerine daha etkin katılabilmeleri için iş ve istihdama odaklanan faaliyetlere hız verilecektir.

Kadın girişimciliğinin desteklenmesi için belediyemizin bütün olanakları seferber edilecektir.

Kapatılan Kadın Dayanışma Merkezi yeniden açılacaktır.

Yeni Hayvan Pazarı yıl içinde faaliyete geçirilecektir.

Organize Besi Bölgesi için Karadağ’ın arkasındaki bölgeyi belirlemiş, projelendirmiştik. Arsa bedelini Tarım Müdürlüğü’ne yatırmıştık. Başta hükümetimiz ve kurumlarımızla acilen bu projenin faaliyete geçirilmesini sağlayacağız.

Toptancı Sebze Hali yeniden işlevine kazandırılıp çevre düzenlemesi yapılacaktır.

Belediye hizmetlerine daha hızlı cevap verebilmek için yeni iş makineleri alınıp hizmete sunulacaktır.

Şehrimizdeki eğitim ve ibadet mekanlarının taleplerine hızla cevap verilecektir.

Hemşehrilerimizin ebedi istirahatgahı olan mezarlıklarımızın ağaçlandırılması ve çevre düzenlemeleri yapılacaktır.

Cenaze konvoyları şehir içi trafiğe aksatmaktadır. Bu sebeple Asri Mezarlığın yanına cami ve cenaze hizmetlerinin verileceği bir kompex yapılacaktır.

Her mahallede Taziye Evlerinin yapılmasını sağlayacağız.

Yaptırdığımız parklara ilaveten yeni parklar yaparak hizmete sokacağız. Her mahallede mahalle sakinlerinin dinlenmesi için yeni parkla ve çocuk oyun alanları yapacağız.

Havuzları ve Kayabaşı’ndaki şelaleyi yeniden faaliyete geçireceğiz.

Hiçbir plana dayanmadan gerçekleştirilen imar uygulamaları yüzünden çarpık kentleşmenin mağduru olan şehrimizin yeşil alanlarının korunması ve geliştirilmesi en önemli önceliklerimiz arasında olacaktır.

10 yıldır kullanılmadığı için neredeyse paslanan Ağaç Dikme Aracı faaliyete sokularak; yol kenarları, yeni park ve kent ormanı projelerimizde kullanılacaktır.

Sözleşme gereği doğalgaz şirketinin 8 yıl önce bitirmesi gerekirken, kentin tamamına doğalgazın verilmesi ile ilgili taahhüt yerine getirilmemiştir. Bu hizmetin yıl içinde hemşehrilerimize verilebilmesi için müdahale edilecek ve bütün gerekli adımlar atılacaktır.

Kars Çayı ıslah edilecek ve Porsuk Çayı gibi çevresiyle beraber hemşehrilerimizin kullanımına sunulacaktır.

Kaliteli ve ucuz beton üretimi için yaptığımız ve araç gereciyle birilerine peşkeş çekilen Kum Eleme ve Hazır Beton Santrali yeniden yapılacaktır.

Daha kaliteli ve ucuz ekmek üretmek için kurduğumuz Belediye Halk Emek Fabrikası gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yeniden hizmete açılacaktır.

Daha çağdaş hizmet vermek amacıyla Muhtarlık Binaları yapılacaktır.

Taksici esnafına yakışır çağdaş Taksi Durakları yapılacaktır.

Kars’ın en önemli sorunlarının başında Otopark sorunu gelmektedir. Yeni otoparklar yapacağız. Trafik Şube Müdürlüğü, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Şoförler Odamızla; değerli hemşerilerimizin görüşü de alınarak, tıkanan trafiğin çözümüne ilişkin yeni uygulamalar başlatılacaktır. Yaptırdığımız çok Katlı Otopark amacına uygun olarak köy minibüslerinin hareket noktası haline getirilecek, zemin kattaki şehir içi dolmuşlar faaliyetlerine devam edecektir. Dolmuş esnafı ile birlikte sorunlarını konuşup birlikte çözüm üreteceğiz.

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına sünnet hizmeti vermeye devam edeceğiz.

10 yıldır kullanılmayan belediye İftar Çadırları ramazan aylarında yeniden hizmete sokulacaktır.

Sarıkamış Kayak Tesislerine belediyemizi hissedar yapmıştık. Ancak şu an temsil dahi edilmiyoruz. Bu ortaklığımızı fiiliyata dönüştürüp yeniden yönetimdeki yerimizi alacağız.

İlk defa bizim başlattığımız ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma’ etkinliklerimizi uluslararası boyuta taşımak için valiliğimiz ile birlikte her türlü girişimi başlatacağız.

SPOR;

Karsspor’u yeniden şahlandıracağız. Tesislerini yeniden düzenleyeceğiz. Mahallelerde spor alanları yapacağız. Sporun Her Dalına Destek vermeye devam edeceğiz.

Belediyemize ait olan Aytemiz Spor Sergi Sarayı’nın belediyemize yeniden devrini sağlayacağız.

Kars, Şehir Stadyumu olmayan tek şehir. Yeni şehir stadyumu için yer tahsis ettik, ancak öyle kaldı. Buraya yeni stadyum yapılması için gerekli girişimleri başlatacağız.

KÜLTÜR;

Kentimizle ilgili pek çok etkinliğin yapılabilmesi için Çok Amaçlı Kültür Merkezi yapacağız.  Bu mekânda şehrimizin tanıtımı için kent kurultayları, konferanslar ve kongreler düzenleyeceğiz.

Şehir Tiyatromuz yeniden kurulacak ve izleyicileriyle buluşacaktır.

‘Uluslararası Kafkas Kültürleri Festivali’, ‘Uluslararası Altın Kaz Film Festivali’, ‘Uluslararası Murat Çobanoğlu Aşıklar Bayramı’ ve festivallerimiz yeniden başlatılacaktır.

Şeref Taşlıova’nın naaşı ailesinin oluruyla Ankara’dan Kars’a getirilecek ve Murat Çobanoğlu'nun yanına defnedilerek iki seven kardeşin birbirine kavuşması sağlanacaktır.

Turizm;

Artık Çıldır Gölü'nün hemen kıyısından Tiflis ve Bakü'ye giden bir demiryolu var. Sarıkamış, Kars ve Çıldır Gölü arasında turizm amaçlı tren seferleri yapılması için girişimde bulunacağız.

Sarıkamış ve Çıldır Gölü üzerinde Norveç'teki kardeş kentimiz Kirkines Belediyesi'nin desteğiyle kurt köpekli ve ren geyikli kızak getirilmesini, ayrıca atlı kızak ve snowmobillerle safari düzenlenmesini sağlayacağız.

Başlattığımız Tarihi Binaların Restorasyonuna devam edilecek. Bu bölge altyapısı ve çevre düzenlemesi yapılarak turizme kazandırılacaktır.

Hamamlar, Namık Kemal Evi, Aynalı Köşk vb. tarihi binalar faaliyete geçirilecektir.

Belediyemize ait Topçunun Değirmeni restore edilerek ‘proje ve uygulama merkezi’ne dönüştürülecektir. Bu merkezde somut ve somut olmayan kültürel mirasın envanteri çıkarılarak şehrimizin bütün potansiyelini harekete geçirmek için projeler üretilecek.    

Göçü tersine çevirmek ve Kars’a dönüşü sağlamak amacıyla Boğatepe köyünü model alarak bütün köylerimizde organik üretim, bilinçli besicilik ve yayla turizmini geliştirmek için belediyemiz ve diğer kurumlar öncülüğünde topyekün kalkınma seferberliği başlatılacaktır.

Dönemimizde kentimiz yaptığımız altyapı çalışmaları, sosyal ve kültürel faaliyetler neticesinde ‘Marka Kent’, ‘Kadın Dostu Kent’ ve ‘Çocuk Dostu Kent’ olarak ilan edilmişti. Kentimizi bu kimliğine yeniden kavuşturacağız.

‘Geleceğin Kars’ını elbirliği ile yaratabilmek’ için ve kentimizin vizyonu ile ilgili daha pek çok projeyi hayata geçirebilecek yetkin kadroya ve deneyime yalnız biz sahibiz.

Kars Yeniden...

Ortak Kader ve Ortak Çözüm İçin Hep Birlikte...

Artık Kederi Biz Karslılar, Kaderi Başkaları Belirleyemeyecek...

Yerelde Birlik, Yerelde Kardeşlik, Adımız Kars Partisi...

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230708