• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Nazik’ten gençlere “Gelecek” çağrısı

"Nazik’ten gençlere “Gelecek” çağrısı"

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik:

Nazik’ten gençlere “Gelecek” çağrısı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik:

 “KARS’IN GELECEĞİNİ GENÇLERLE, GENÇLERİN GELECEĞİNİ KALİTELİ EĞİTİM VE NİTELİKLİ MESLEKİ KURSLARLA BELİRLEYECEĞİZ.”

Cumhur İttifakı’nın Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Kars’ın geleceğini gençlerle, gençlerin geleceğini ise kaliteli eğitim ve nitelikli işgücü kurslarıyla belirleyeceklerini söyledi.

Gençlerin geleceğine büyük önem verdiklerini belirten Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, “Gençlerimizin kaliteli eğitim alması için eğitim kurumlarımıza yardımcı olacağız. Gençlerin sağlıklı ve güvenli ortamlarda barınması için imkanlar oluşturacağız. Genç girişimcilere rehberlik yapacağız. Gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak için seferber olacağız. Gençlerin sanatsal faaliyetlerde bulunmaları, beceri ve yeteneklerini geliştirmeleri için ortamlar oluşturacağız. Amatör ruhla ve profesyonel bir anlayışla spor yapmaları için güçlü destek vereceğiz.” dedi.

Üretken belediyecilik anlayışıyla ve devletin tüm kurumlarıyla her alanda işbirliği yaparak Kars’ın ekonomisini büyüteceklerini vurgulayan Çetin Nazik, “Üretken belediyecilikle Kars’ın ekonomisini büyüteceğiz, gençlere yeni iş imkanı sağlayacağız. Gençlerin istihdamı için İŞKUR, KOSGEB, KAFKAS ÜNİVERSİTESİ başta olmak üzere devletin kurumlarıyla işbirliği yapacağız. Yine ilimizin sanayi, borsa ve ticaret borsalarıyla da eşgüdümlü çalışacağız. Girişimciliği ve mesleki eğitimi destekleyerek iş hacmi ve istihdamı artıracağız.” şeklinde konuştu.

İstihdam dostu ve yenilikçi sektörlerle gençleri buluşturacaklarını söyleyen Çetin Nazik şunları söyledi: “Genç işgücü ile yatırımcının buluşmasını sağlayacağız. İşsizliği azaltıp, gençlere iş imkanı sağlayacağız. İstihdam bürolarımızla iş arayanlara rehberlik yapacağız. Kars istihdam piyasasının talep ve beklentileri doğrultusunda meslek edindirme kurslarımızı güçlendireceğiz. Şehrimizdeki mesleki eğitim özel önem vereceğiz. İşsizlik sorununu azaltmak amacıyla meslek kurslarına ağırlık vereceğiz, girişimciliği destekleyeceğiz.”

Gençlerin üniversite eğitimine ve dil öğrenimine ilave katkı sunacaklarının altını çizen Çetin Nazik, konuyla ilgili vaatlerini şöyle sıraladı: “Kafkas Üniversitesi’nin koşullarının iyileştirilmesi için belediye olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Her alanda işbirliği yapacağımız en önemli kurumlarından başında Kafkas Üniversitesi olacak. Kafkas Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıracağız. Kendilerini geliştirebilecekleri projeleri hayata geçireceğiz. YDS, TOEFL, IELTS sınavlarında başarılı olmaları için dil öğrenmelerinde yardımcı olacağız. Wi-fi, kütüphane, atölye ve sergi gibi ücretsiz hizmetlerimiz olacak. Gençleri teknoloji ve bilimle buluşturacağız.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.299319