• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Nazik’ten KARSOD’a ziyaret

"Nazik’ten KARSOD’a ziyaret"

KARSOD’u ziyaret eden Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik: Turizmde kalkınma seferberliği başlatacaklarını söyledi.

Nazik’ten KARSOD’a ziyaret

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARSOD’u ziyaret eden Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik: Turizmde kalkınma seferberliği başlatacaklarını söyledi.

“GÜZEL KARS’IMIZI DÜNYAYA TANITACAĞIZ, TURİZMİ ZİRYEVE ÇIKARACAĞIZ”

 Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkanı Çetin Nazik, tarım, hayvancılık ve sanayinin yanında turizm alanında kalkınma seferberliği başlatacaklarını söyledi.

Şehrin turizm potansiyelinin geliştirilmesiyle birlikte yeni üretim ve istihdam alanlarının ortaya çıkacağını kaydeden Nazik, “Kars turizmini şaha kaldırmak için tanıtım, konaklama, tesisleşme, hediyelik eşya ve kültür alanlarında hamleler başlatacağız. Dünyada ve Türkiye Kars’ın güzelliklerini duymayan kalmayacak. Güler yüzle öyle güzel hizmetler sunacağız ki, bir gelen bir daha gelecek, bir daha gelecek. Kars’ımızın güzellikleri her yerde konuşulacak.” dedi.

Kars’ta turizmin önemli bir gelir kapısı olması için yapacağı projeleri anlatan Nazik, “Kars’ı turizmde bölgenin markası yapacağız. Şehrimiz yurt içinden ve yurt dışından turistlerin akınına uğrayacak.” dedi.

Nazik projeleri şöyle sıraladı: “Turizm konusunda TCDD ile işbirliği yapacağız. Şehrimizi misafir olan turistlerin şehrimize ilk adımı attığın andan, ayrılacağı son ana kadar her alanda rehberlik yapacağız, yardımcı olacağız. Kars Belediyesi Sarıkamış Kayak Merkezi Eğitim ve Dinlenme Tesisi kurarak,  turizmde Alp Dağları ile yarışacak bir hizmet sunacağız. Kars Belediyesi Çıldır Gölü Eğitim ve Dinlenme Tesisini hayata geçireceğiz. Bu doğa harikası yerde Çıldır şiir festivalleri, sağlık gezileri düzenleyeceğiz. Kars Tematik Müze Projesi kuracağız. Bu müzede Kars ve bölgesine ait her türlü yöresel eşyalar sergilenecek.”

Anadolu’nun serhat şehri, Anadolu’nun dışa açılan kapısı Kars için büyük bir tanıtım hamlesi başlatacaklarını, bunun için bir çok dilde broşür ve video hazırlayacaklarını  anlatan Çetin Nazik, “Proje kapsamında, Kars ve 7 ilçemiz için 5’er dakikalık toplam 40 dakikadan oluşan Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde Kars’ı inanç, sağlık, tarih, kültür ve turizm alanlarında şiirsel bir dil ile tanıtan film hazırlanacaktır. Tanıtım filmi hem sosyal medya ve internet üzerinden yayınlanacak ve hem de CD’lere kaydedilmek suretiyle şehrimize gelen yerli ve yabancı turistler ile büyük şehirlerde düzenlenecek olan Kars Tanıtım Günlerinde kurulacak stantlarda ziyaretçilere ücretsiz olarak dağıtılacaktır. Ayrıca bu CD’ler belediyemiz turizm danışma ofisine de bırakılmak suretiyle buraya gelen yerli ve yabancı turistlere ücretsiz olarak verilecektir. Proje; şehrimizin ulusal ve uluslararası arenada tanınması ve turizm alanında kalkınması açısından önemli katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kars Belediyesi Turizm Danışma Bürosu kurarak turistlere nitelikli rehberlik hizmeti vereceklerini, Kars Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali düzenleyerek Kafkaslardan Başkanlara bir çok ülkenin sanatçıların Kars’ta buluşturacaklarını dile getiren Çetin Nazik, Uluslararası Sarıkamış Kayak Festivali, Uluslararası Çıldır Gölü Festivali, Kars Tanıtım Günleri Projesi, Söyleşi Günleri Projesi, Kardeş Şehir Projesi, Billboard İlanları Projesi, Yurtdışı Kültürel Geziler Projesi gibi Kars’ın ulusal ve uluslararası arenada tanıtımını üst seviye çıkaracak projelerin şehrin ekonomisine olumlu katkılar yapacağını sözlerine ekledi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.281016