• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Nazik’ten Net Açıklama

"Nazik’ten Net Açıklama"

Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Çetin Nazik:

Nazik’ten Net Açıklama

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Çetin Nazik:

“İSTİHDAMI ARTTIRACAĞIZ, GÖÇÜ DURDURACAĞIZ”

Cumhur İttifakı'nın MHP Belediye Başkan adayı Çetin Nazik önceliğinin işsizliği azaltmak ve göçü önlemek olduğunu belirtti.

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, vatandaşların yaşam tarzlarına, değerlerine ve kimliklerine saygılı bir belediyeciliği hayata geçireceklerini, belediye başkanlığı süresince hiç kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Cumhur İttifakı Adayı Çetin Nazik önceliğinin işsizliği azaltmak ve göçü önlemek olduğunu belirterek, “Yoksulluğun, açlığın, işsizliğin son bulduğu bir şehir planlıyoruz, hedefliyoruz. Hiçbir çocuğun yatağına aç girmediği, sahipsiz bir tek vatandaşımızın kalmadığı bir şehir hayal ediyoruz” dedi.

Yeni yatırımların yapılması, üretim ve istihdamın arttırılması için tüm bakanlık ve kamu kurumlarıyla işbirliği yapacaklarının altını çizen Nazik, “Cumhur İttifakı olarak, tüketen ve israf eden değil, her alanda üreten ve insanlarımıza nitelikli istihdam oluşturan bir belediyeciliği hayata geçireceğiz. Bunun için tarımsal kalkınmaya destek vereceğiz. Tarımsal destek merkezleri kuracağız. Damızlık düve dağıtımı konusunda kurumlarımızla dayanışma içinde olacağız. Çiftçilerimizin kaliteli tohum ve fidana ulaşması için yardımcı olacağız.” şeklinde konuştu.

Turizm konusunda Kars’ın büyük zenginliklere sahip olduğunu dikkat çeken Nazik, “Kars’ı hem Türkiye’nin hem dünyanın turizm markası yapacağız. Hayata geçireceğimiz turizm projeleriyle istihdam imkanları artacak. On binlerce insana yeni iş imkanı doğacak. Belediyede de turizm birimi oluşturacağız, orada da yeni personeller istihdam edeceğiz.

Kadın emeğine de destek vereceklerini değinen Nazik, yöresel ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması için girişimlerde bulunacaklarını, yeni pazarlar bulacaklarını ifade eti.

Sosyal belediyecilik gereği alt gelir gruplarını destekleyeceklerini söyleyen Nazik, “Biz, emeklisi, işçisi, memuru, esnafı, sanayicisi, çiftçisi ve öğrencisiyle tüm vatandaşlarımızın hep birlikte mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşadığı bir belediyecilik yapacağız” sözü verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.215246