• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Nefes Eğitim Kurumları Anaokulu’nun Mezuniyet Coşkusu

"Nefes Eğitim Kurumları Anaokulu’nun Mezuniyet Coşkusu"

Kars’ta 3. Yılını tamamlpayan Nefes Eğitim Kur8umları bir coşkulu organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Anaokulu’nun yıl sonu mezuniyet coşkusunu yoğun bir katılımla gerçekleştiren Nefes Eğitim Kurumları; gösteri, karne dağıtım ve kep atma töreniyle de farkındalığını ortaya koydu.

Nefes Eğitim Kurumları Anaokulu’nun Mezuniyet Coşkusu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/613208652524314/

Kars’ta 3. Yılını tamamlpayan Nefes Eğitim Kur8umları bir coşkulu organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Anaokulu’nun yıl sonu mezuniyet coşkusunu yoğun bir katılımla gerçekleştiren Nefes Eğitim Kurumları; gösteri, karne dağıtım ve kep atma töreniyle de farkındalığını ortaya koydu.

Nefes Eğitim Kurumlarının Yöneticileri, Eğitim Koordinatörüm, öğretmenler, veliler, misafirler ve öğrencilerin katıldığı 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Özel Nefes Eğitim Kurumları / Anaokulu yılsonu gösterisi, sergi ve mezuniyet töreni saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Okulun sinevizyon gösterisi, açılış konuşması, sürpriz etkinlik, sınıfların gösterileri, karne ve mezuniyet töreni, ailelerle fotoğraf çekimi ve sergi sunumuyla bir dizi etkinliğin yer aldığı mezuniyet programı coşkulu geçti.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında gerçekleştirilen bazı etkinliklerimizi anlatan sinevizyon gösterisi aileleri heyecanlandırdı. Minik Dahiler sınıfı öğrencilerimizin hazırladığı “Farecik Rondu” adlı oyununun ardından “Head Shoulders” adlı İngilizce şarkı okundu.  Nefes 2 Şubesi Yıldızlar Sınıfı öğrencilerinin “Baby Shark” isimli ingilizce şarkı gösterisi de büyük  bir dikkatle izlendi.  Kar Taneleri Sınıfı öğrencilerinin “Tavşan Rondu” adlı oyunu ardından “Head Shoulders” isimli İngilizce şarkı söylemelerinden sonra Papatya Sınıfı  öğrencilerinin “Roman Şov” dans gösterisi yapıldı. Ardından da “What Can You Do?” adlı İngilizce şarkı seslendirildi. Sevgi Sınıfı öğrencilerinin “İzmir Marşı” gösterinden sonra “Rainbow” adlı İngilizce gösteriye geçildi. Yıldızlar Sınıfından “Zeybek” oyunu, Gemiciler Sınıfı öğrencilerinin “Ateş Böceği” adlı müzikal dans gösterisi ile Minik Düşler Sınıfının “Tebessüm Rondu” dans gösterisi de izleyenlerden tam not aldı. Kahramanlık, asalet ve zarafetin eş anlamlısı olan Kafkas Dansını kendi küçük marifetleri kocaman olan Papatya Sınıfı minikleri sahneledi.  Gösterilerden sonra karne törenine geçildi. Sınıflar tek tek sahneye çağrıldı. Öğretmenleri tarafından karneleri verilen inikler ilk sevinçlerini de aileleriyle paylaştılar.  Eğitim Koordinatörü Ali Kasım Bulut da kep atacak mezun öğrencilere diplomalarını verdi. Öğrencilere tek tek diplomalarını dağıtan Bulut, öğrencileri tebrik etti. Karne ve anneler günü hatırası fotoğraf çekimleri de yapıldı. Giriş katta bulunan idari bölümdeki sergide ziyaret edildi.

KONUŞMASINA ATATÜRK’ÜN SÖZLERİYLE BAŞLADI

Nefes Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Ali Kasım Bulut sözlerine Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımız için sarfettiği şu sözlerle başladı: Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz..

MASALLARIN SONU HEP MUTLU SONLA BİTER

Bulut daha sonra, “Çocuklar… içlerinde kocaman dünyalar taşıyan küçük insanlarımız. Yaşadığımız dünyanın aksine içlerinde ne savaş ne de en ufak bir kötülüğe yer vardır. Onlar, içlerinde,  hayalini kurduğumuz saf iyiliğin, sevginin çıkarsız ve sonsuz olduğu dünyaları taşıyor. Hayal dünyaları, kurdukları oyunlar ve hayata bakışları biz yetişkinlerin bile içini ısıtan masalları yarattı. Değerli velilerimiz bilirsiniz masalların sonu hep mutlu sonla biter. Bu gün de hem gururumuz hem de mutluluk kaynağımız olan Nefes Eğitim Kurumları Anaokulu öğrencilerimizin yıl sonu etkinliklerini sizlerle paylaşıyor olmaktan on derece metlu ve memnununuz.” dedi.

“NEFES” AİLESİ GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Üçüncü kez anaokulundan mezun vermenin haklı gururunu yaşadıklarını da ifade eden Bulut, “Öğrencilerimizi mezun ederken en büyük dileğimiz içlerindeki iyiliği, sevgiyi kaybetmemeleri ve bu iyiliğin, sevginin hayallerine giden yolda onları daima aydınlatmasıdır. Kıymetli velilerimiz, 2016 yılında 26 öğrenciyle başladığımız eğitim yolculuğumuzun 3. Yılındayız. 163 öğrenciye ulaşma ve 3 şube ile Kars halkına hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Bu 3 yıllık süreçte büyüyen ailemizle verdiğimiz taahhütleri yerine getirebilmemiz için gecesini gündüzüne katan, Nefes Eğitim Kurumları yöneticilerine, koordinatörlerine, öğretmenlerine ve destek personeline kurs öğretmenlerimizden, zeka oyunları öğretmenimiz Bora Beye, İngilizce öğretmenimiz Ferhan Hanıma, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Sevgi Hanıma, Beden eğitimi öğretmenleri Kübra ve Leyla hanımlara, müzik ve halkoyunları öğretmenimiz Uğur Bey ve yardımcıları Muhammet ve Turhan Beylere de huzurunuzda teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Tüm annelerin anneler gününü de kutlayan Bulut, “Ayrıca her konuda bizlerden desteğini esirgemeyen ve bizi tercih eden siz anne ve babalarımıza da teşekkür ediyoruz. Malumunuz Mayısın 2. Hafta sonu Anneler günü olarak kutlanmaktadır. Hepimizin üzerinde ödenemeyecek hakları olan kıymetli annelerimizin ve anne adaylarının anneler gününü de bu vesileyle kutlarım. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin anneler günü sürprizi olarak hazırladıkları etkinlikle sizleri baş başa bırakıyorum. Katılımınız için tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.221162