• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Ögel Kardeşler’den Öğretmenler Günü Mesajı

"Ögel Kardeşler’den Öğretmenler Günü Mesajı"

Kars’ın Marka İsmi Ögel Kardeşler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı

&Ögel Kardeşler’den Öğretmenler Günü Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars’ın Marka İsmi Ögel Kardeşler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı

Öğretmenlik mesleğinin kutsal ve mesuliyeti de ağır bir meslek olduğunun vurgulandığı mesajda şu ifadelere yer verildi:

Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır. Öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler. Öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen, onların fedakârlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ diyebilen bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız. Çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayan öğretmenlerimizi sadece öğretmenler gününde hatırlamak yeterli değildir. Onlara gerekli saygıyı, sevgiyi, önemi ve değeri vermek hepimizin görevidir. Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor ve 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.213290