Öncü şahsiyetleri örnek alıyoruz

"Öncü şahsiyetleri örnek alıyoruz"

Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Mezunları Derneği (ÖNDER) Kars il temsilciliği ile yaptığı ortak çalışmada öğrencilere öncü şahsiyetlerimizi anlatan güzel eserleri dağıttı

&Öncü şahsiyetleri örnek alıyoruz

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Mezunları Derneği (ÖNDER) Kars il temsilciliği ile yaptığı ortak çalışmada öğrencilere öncü şahsiyetlerimizi anlatan güzel eserleri dağıttı

Ahzâb suresinin 21. ayetinde Rabbimiz buyuruyor ki: “And olsun, Allah’ın Resulünde sizin için; Allah’a ve ahret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.’

Hz. Peygamberi örnek almak, onun söz ve davranışlarının amacını iyi kavrayarak benimsemek ve içselleştirerek yaşamaktır. Onun evrensel nitelik taşıyan tüm söz ve fiilleri ile yerel nitelik taşıyan birçok davranışının amaçlan bizim için bir örneklik içerir. Peygamber efendimiz (sav) ve onun izinden giden ashabını taklit etmek değil örnek alıp ve hayatımıza tatbik etmek önemlidir.

Bu kapsamda Kars Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Peygamber Efendimiz (s.a.v) ‘in arkadaşları (sahabe) ve geçmişten günümüze kadar gelmiş önemli şahsiyetlerin hayatını bilmek, neler yaptıkları hakkında fikir sahibi olmak ve öğrencilerimize onların hayatlarından kendi hayatlarına ışık tutulması azimleri, gayretleri dirayetlerini hissettirmek, onların kişilik özelliklerini öğrencilere kazandırmak için bir çalışma başlattı.

Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Mezunları Derneği (ÖNDER) Kars il temsilciliği ile yaptığı ortak çalışmada öğrencilere öncü şahsiyetlerimizi anlatan güzel eserleri dağıttı. Okul idaresi, “Süreçte emeği geçen Kars ÖNDER il temsilciğimize, meslek dersleri koordinatörü Abdulkerim YUSUFOĞLU’na ve meslek dersleri öğretmenimiz Ahmet Alper ERDOĞDU’ya emekleri için teşekkür ederiz.” mesajını paylaştı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.277023