• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu doğudaki öğrencilere yardım gönderiyor

"Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu doğudaki öğrencilere yardım gönderiyor"

Türkiye’nin saygın işadamlarından, memleket sevdalısı, varını yoğunu eğitime ve sosyal sorumluluk projelerine harcayan hayırsever İşadamı Osman Bakırcı, sorunları sorumluluklarıyla aşmasını bilen ender insanlardan birisi.

Osman  Nuri Bakırcı Ortaokulu doğudaki öğrencilere yardım gönderiyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Türkiye’nin saygın işadamlarından, memleket sevdalısı, varını yoğunu eğitime ve sosyal sorumluluk projelerine harcayan hayırsever İşadamı Osman Bakırcı, sorunları sorumluluklarıyla aşmasını bilen ender insanlardan birisi.

Türkiye’nin bor çok bölgesine okul ve yurt yapımından, öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarına kadar vatandaşlık görevini yürüten Bakırcı, sıkıntılarını çocuklarının mutluluklarıyla atabilen işadamı olarak da biliniyor.

Doğu ve Güneydoğu illerine de ağırlık veren Bakırcı, çocukların gözlerine yansıyan umutları, sevinci ve coşkuyu aldıkça daha da büyük aşk ve şevkle eğitim alanındaki yatırımlarını hızlandırıyor.

İSTANBUL’DAN AĞRI’YA, URFA’DAN ARDAHAN’A UZANAN MİNİK ELLER

Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu da “Kardeşlik Paylaşmaktır” projesiyle, Doğu ve Güneydoğu köylerinde okuyan öğrencilerin ihtiyaçlarına el uzatıyor. Öğrenciler doğu ve güneydoğu bölgesindeki köylerde okuyan kardeşlerine defter, kitap gönderiyorlar. Kitap ve defterleri tek tek elleriyle paketlerken bile heyecanları ve mutlulukları gözlerinden okunuyor.

”PROJEMİZ DEVAM EDECEK”

Projeyi başlatan okulun Türkçe Öğretmeni Neşe Akın,”Yardımlaşmayı çok seviyorlar. Bir tane defteri bir kalemi getirip koliye atanı biliyorum. Onlar benim en büyük destekçim. projemiz devam edecek, ikinci okulumuz için çalışmalara başladık.” dedi.

Osman Nuri Bakırcı Okulu Müdürü Süleyman Özden de, “Neşe öğretmenin benim yanıma gelerek projeyi başlatma isteğiyle bu projemiz başladı. Zor gibi görünse de bunu daha basit hale getirmek istiyoruz” diye konuştu.

HAZIRLIKLAR AĞRI’DAKİ YELTEPE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN

Çocuklar büyük bir hevesle mutlulukla hazırlıyorlar. Havalar soğuduğu için kıyafette göndermeyi ihmal etmiyorlar.37 öğrencisiyle Yeltepe ilkokulu gelecek eşyaları bekliyor. Projeyle amaç daha fazla çocuğun yüzünü güldürmek.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230637