• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Özel Çelik Başarı Koleji Cumhuriyet Bayramını Kutladı

"Özel Çelik Başarı Koleji Cumhuriyet Bayramını Kutladı"

Kars Özel Çelik Başarı Koleji’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama programı gerçekleştirildi.

&Özel Çelik Başarı Koleji Cumhuriyet Bayramını Kutladı

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Özel Çelik Başarı Koleji’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama programı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Okul Müdürü tarafından günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmada; “Bilindiği gibi, büyük Atatürk’ün önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen kurtuluş savaşımız, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Ülkemizin günümüz dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmesi için,  dünyadaki gelişme ve değişmeleri iyi tahlil etmemiz,  bizi tek millet, tek devlet, tek vatan yapan yüksek değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye devam etmeliyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.” denildi.

Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümlerini her yıl büyük bir özveriyle ve farklı etkinliklerle kutlayan kolej öğrencilerinin hazırladığı gösteriler coşkuyla sahnelendi. Devam eden etkinlikler kapsamında okulun öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan koro sahne aldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228005