• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Özel Çelik Başarı Koleji’nde Robotik Kodlama ve Oxford Veli Semineri

"Özel Çelik Başarı Koleji’nde Robotik Kodlama ve Oxford Veli Semineri"

Kars Özel Çelik Başarı Koleji’nde Velilere yönelik Robotik Kodlama ve Oxford Semineri düzenlendi. Okulun konferans salonundaki etkinliğe çok sayıda veli katılım gösterdi.

&Özel Çelik Başarı Koleji’nde Robotik Kodlama ve Oxford Veli Semineri

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Özel Çelik Başarı Koleji’nde Velilere yönelik Robotik Kodlama ve Oxford Semineri düzenlendi. Okulun konferans salonundaki etkinliğe çok sayıda veli katılım gösterdi.

Oxford Eğitim Danışmanı Hüseyin Örnek, Robotik Kodlama Koordinatörü Erdinç Cantimur, Robotik Kodlama Eğitmenleri Onur Tokmak ve Birkan Demiral tarafından verilen 2 bölümlük seminer yaklaşık 2 saat sürdü.

Oxford Eğitim Danışmanı Hüseyin Örnek, yabancı dil eğitimindeki materyaller, velinin rolü, okuldaki eğitimi takibi gibi konuları ele aldı. Video ve slayt gösterisi eşliğindeki seminerde zaman zaman veliler uygulamalı olarak katılım sağladı. Renkli geçen seminer boyunca pür dikkat eğitmenin önerilerini dinleyen veliler, aynı zamanda da cep telefonu ve tabletler aracılığıyla internet ortamında takibin sağlanacağı web adreslerini de kaydettiler.

Robotik Kodlama Koordinatörü Erdinç Cantimur da kodlamanın günümüz dünyasındaki önemini örneklerle anlattı. Ana sınıfından başlayan ve lise yıllarına kadar gelinen süreçte öğrencilerin kodlama alanında büyük başarılara imza attıklarını belirten Cantimur, velilerin kodlama sistemine alışmaları ve öğrencilerini en iyi şekilde desteklemelerini istedi.

Robotik Kodlama Koordinatörü Erdinç Cantimur, daha sonra şu bilgileri paylaştı:

Robotik Nedir?

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Mekanizmaların tasarımı, kontrol edilebilmeleri için yapılarına elektronik donanımların eklenmesi, dijital ortamda kontrollerinin sağlanması ve belirli ortamlarda belirli koşullara göre çalışmaları baz alındığında bu alan makine, mekatronik, bilgisayar, yazılım, kontrol ve otomasyon, uzay ve havacılık, elektrik-elektronik gibi birçok mühendislik disiplinini bir arada toplamaktadır.

NEDEN KODLAMA ?

Zamanının çoğunu  bilgisayar oyunları ile geçiren çocuklarımızın, bu zamanı kendi istekleriyle eğlenerek öğrenmeye ayırması için.

Çocukların Analitik düşünme becerisini geliştirmesi için.

İnovatif düşüncelerini arttırıp girişimcilik becerilerini geliştirmesi için.

İnovatif düşünme: bilgiyi yararlı ve ekonomik olarak toplumun yararına dönüştürme şeklidir. Bunu yapmak için de kişinin değişime istekli, yeniliklere açık, girişimci ruhu olan bir kültüre sahip olması gerekir.

Matematik, Fen gibi (disiplinler) dersler arası bağlantı kurarak günlük hayattaki sorunlara çözüm üretmek için.

EĞİTİM NASIL VERİLEBİLİR?

Algoritma mantığını kavratmak

•Dersi alan tüm öğrencilerin çevrimiçi kodlama eğitimi veren internet sitelerine kayıt yaptırmasını sağlamak…

•Kodlama yaparak ürün oluşturabildikleri programları kullanmak

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.219898