Para-Taekwondoculardan 4 Madalya

Para-Taekwondoculardan 4 Madalya

Türkiye Para-Taekwondo Milli Takımı, Asya Açık Para-Taekwondo Şampiyonası’nı 4 madalya ile tamamladı.

Para-Taekwondoculardan 4 Madalya


Para-Taekwondoculardan 4 Madalya

KAFKAS HABER AJANSI

Türkiye Para-Taekwondo Milli Takımı, Asya Açık Para-Taekwondo Şampiyonası’nı  4 madalya ile tamamladı.

Vietnam’ın Ho Chi Minh kentinde düzenlenen ve 26 ülkeden 110 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Türkiye’yi  5’i erkek ve 4’ü bayan olmak üzere 9 sporcu temsil etti. Milli sporcular şampiyonayı 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. Bayanlar K44 58 kiloda Gamze Gürdal altın, K44 49 kiloda Meryem Betül Çavdar gümüş madalya elde ederken, erkekler K44 61 kiloda Alican Özcan ile K44 75 kiloda Fatih Çelik bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye, şampiyonayı bayanlarda paralimpik kategoride ilk sırada tamamlamayı başardı. Milli sporcular kazandıkları madalyaların yanı sıra 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına katılım yolunda önemli puanlar elde etti.

BAŞKAN ŞAHİN’DEN KUTLAMA…

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Asya Açık Para-Taekwondo Şampiyonası’nda mücadele eden milli takım kafilesini kutladı. Başkan Şahin, “Bilindiği gibi Para-taekwondo 2020 yılında ilk kez Paralimpik Oyunlar içinde yer alacak. Biz de buraya katılım ve ülkemize madalya kazandırma yolunda çalışıyoruz. Sporcularımızı kendi kıta şampiyonalarımızın yanı sıra diğer kıtaların şampiyonalarında düzenlenen şampiyonalara da sokarak hem tecrübe hem puan kazanmalarını sağlıyoruz. Engelli taekwondocularımız da onlara verdiğimiz emeğin karşılığını veriyorlar. Vietnam’da mücadele eden sporcularımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Para-Taekwondoculardan 4 Madalya
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Para-Taekwondoculardan 4 Madalya Sonraki Haber >>

Para-Taekwondoculardan 4 Madalya

DMCA.com Protection Status

Para-Taekwondoculardan 4 Madalya

  Yukleme: 0.215435