• 22 Ağustos 2019 Perşembe

Pedaliza’dan 10 Kasım Mesajı

"Pedaliza’dan 10 Kasım Mesajı"

Karadeniz ve Kars yemek kültürünün mutfaklardaki adresi Pedaliza Balık-Pide Restoran, 10 Kasım Atatürk´Ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı;

Pedaliza’dan 10 Kasım Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Karadeniz ve Kars yemek kültürünün mutfaklardaki adresi Pedaliza Balık-Pide Restoran, 10 Kasım Atatürk´Ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı;

Mesajda, “Milletimizin kurtuluş mücadelesi verdiği dönemde,19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak İstiklal Mücadelesini başlatan ATATÜRK, sağladığı birlik ve beraberlik ile ülkemizi düşman işgalinden kurtarmış,millet iradesinin hâkim kılındığı,ülke yönetiminde milletin söz sahibi olduğu demokratik bir yönetim şekli olan ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet´i ülkemize armağan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ileriyi görme yeteneği,askeri dehası,olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti´ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.

10 Kasım,milletimiz için ATATÜRK’ü anma günü olduğu kadar,aynı zamanda O´nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür.

Milletimiz,bağımsızlık savaşımızın önderi,Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK´ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle,10 Kasım 1938’de ebediyete intikal eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 80.ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218842