Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar

Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar

Doğu Anadolu Bölgesinin Çukur Ovası Iğdır’da sıcaktan bunalan çocuklar, vatandaşlar serinlemek için pis su kanallarına girerek yıkanıyorlar.

Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar


Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar

KAFKAS HABER AJANSI

Doğu Anadolu Bölgesinin Çukur Ovası Iğdır’da sıcaktan bunalan çocuklar, vatandaşlar  serinlemek için pis su kanallarına girerek yıkanıyorlar.

Havaların gittikçe ısınması 38-42 dereceye çıkmasıyla birlikte özellikle çocuklar su kanallarına girerek yıkanmakta su kanallarının yanında güneşlenmekte ardından tekrar yıkanmaktadırlar. Bu çocuklar hastalıklar aldırış etmeden şort ve külotlarıyla girip yıkanmaktalar. Çocuklar , “hastalanmaktan korkmadıklarını her zaman serinlemek için bu sularda yıkandıklarını hava çok sıcak havuz yok ki yıkanalım bir tane var oda paralı" dediler.

Iğdır da pis suları deniz olarak gören serinlemek için yıkanan   çocuklar ve su kanalının yol olan kenarını kumluk olarak görüp güneşlenen yol, çöp ve su üçgeninde yıkanan çocukların sağlıkları. Konusuyla ile ilgili bir açıklama yapan Iğdır Devlet Hastanesi Enfeksiyon uzmanı Dr. Hatun Öztürk Çerik, " Yaz mevsimi nedeniyle Iğdır da bulunan su kanallarında insanlar yıkanarak serinliyorlar. Bu yıkanmalar boğulmalara da neden olmaktadır. En önemlisi enfeksiyon hastalığına yol açmaktadır. Bu sulardan insanlar cilt, göz, kulak enfeksiyonuna yakalanabilirler. Su kanalına giren insanlarda ateş,karın ağrısı,  gibi hastalık belirtileri olabiliyor.bu su kanalları mikrop ve hastalık saçmaktadırlar çünkü her türlü atık madde suyun  içinde  var aileler çocuklarını bu kanallarda yıkanmasına müsaade etmemelidirler. Özellikler gözlerde kapacağı mikrop büyük tehlike arz etmektedirler "dedi

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar Sonraki Haber >>

Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar

DMCA.com Protection Status

Pis Su Kanallarında Yıkanıyorlar

  Yukleme: 0.060520