Kamalak Ağustos Ay’ı İl Başkanları toplantısında konuştu

Kamalak Ağustos Ay’ı İl Başkanları toplantısında konuştu

Kamalak Ağustos Ay’ı İl Başkanları toplantısında konuştu


Kamalak Ağustos Ay’ı İl Başkanları toplantısında konuştu
 
-Saadet Partisi Ağustos Ay’ı İl Başkanları Toplantısı Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti
 
Saadet Partisi İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısında gündemdeki olayları değerlendiren Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, bugün İslam Âlemindeki birçok yöneticinin Ortaçağdaki geniş tarım arazilerine sahip olan efendi senyörlerin şef kölesi gibi olduğunu söyledi. Ortaçağda, sahip oldukları geniş arazileri ucuz insan emeği ile kölelerin işlediğini ve bu kölelerin kontrolü için de bir araya gelip isyan etmemeleri için küçük gruplara bölünüp, başına kendi içlerinden şef köleler tayin edilip ellerine sopalar verildiği tarihi bilgisini veren Kamalak, “Bugün Türkiye ve İslam alemi üzerinde de bu oyun oynanmaktadır. Küresel emperyalizme dönüşmüş olan senyörler, İslam Âleminin başındaki şef kölelere şöyle diyor: ‘Sizin kendi kendinizi savunma hakkınız var. Ama benim vereceğim sopa ile ve silahla; benim hedefini, menzilini, çapını, kodlarını belirleyeceğim silahla kendinizi savunabilirsiniz. Bu yüzden İran’ın kendi savunma sistemi kurmasından rahatsız oluyorlar. Firavun’un İsrailoğullarını küçük gruplara ayırıp yönetmesi gibi, 2002’de ABD Dışişleri Bakanı Condolizze Rice’de, 22 İslam ülkesinin sınırlarının değişeceğini söylemişti. Bu ülkeler büyük, nüfusları kalabalık, bir araya gelip baş kaldırırlarsa başa çıkamayız diye. Bakıyoruz Sudan ikiye bölündü, Libya üç parçaya. Senyörlerin kontrol ettiği silahla kendimizi savunabilir miyiz? Bu oyunu bozmamız lazım” diye konuştu.
 
BATIYA GÜVENEN HÜKÜMET YAPAYALNIZ!
Saadet Partisi İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısında gündemdeki olayları Milli Görüş açısından değerlendiren Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Wikileaks belgelerine göre, 6 Haziran 2003’te ABD Ankara Büyükelçisi Robert Pearson’ın Washington’a çektiği kriptolarda da belirtildiği gibi Erdoğan Hükümeti’nin Irak’ın işgali ile başlayan ABD’ye yönelik taahhütlerinin 1 Eylül 2004’te Resmi Gazete’de yayımlanan bir tebliğe ile 6 havalimanı ve 7 deniz limanının ABD’nin kullanımına açıldığını belirterek, “O tarihten beri İktidarın ABD’ye olan taahhüt ve tavizleri devam etti. Suriye konusunda da İktidar başından beri ABD’ye güvenerek bir hesap yaptı. Ama hesabı tutmadı. ABD, NATO ve Batı tarafından yapayalnız bırakıldı. Şimdi Türkiye Suriye’ye girerse ikiye bölünür” diye uyardı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, Suriye konusunda ‘bizi yalnız bıraktınız’ diye feryat ettiğini, NATO’ya, BM’ye müracaat ettiğini, ama milletimize, Milli Görüşe müracaat etmenin aklından geçmediğini kaydeden Kamalak, “Çözüm Milli Görüştedir. Milli Görüşe dönün” uyası yaptı.
 
SURİYE İÇİN TÜRKİYE-İRAN-MISIR BİR ARAYA GELMELİ
Suriye’deki gelişmelerin her geçen gün Türkiye’nin aleyhine işlediğini ve sığınanların iki yüz binleri bulabileceğini bildiren Prof. Dr. Mustafa Kamalak, olayların Türkiye’nin de, Esed’in de kontrolünden çıktığına dikkat çekerek, “Biz Milli Görüş olarak ta baştan beri söylemiştik, iktidarın bağımsız bir dış politikası yoktur. Amerika ne diyorsa, Türk Hükümetinin yazık ki takip ettiği politika odur diyorduk. Ancak, Suriye’de ABD ile Türkiye’nin menfaatleri çatışmaktadır. Ne yazık ki, İktidarın göremediği hadise budur” şeklinde sözlerini sürdürdü.
 
“2010 da ABD’nin silah satışı 21 milyar 300 milyon dolar iken, 2011 yılında yüzde 300’ü aşarak 66 milyar 400 milyon dolara ulaştı. Ortadaoğu da Müslümanlar birbirini katlederken, ne yazık ki, asıl düşmanlarının kasalarını doldurmaktadırlar” diyen Kamalak, “Ey İslam Alemi bir araya geliniz, İslam Birleşmiş Milletler Teşkilatını kurunuz. Güçlerinizi bir birinize karşı değil, birbirinizin lehine kullanınız” şeklinde konuştu. Kamalak, Suriye konusunda acilen Türkiye, İran ve Mısır’ın bir araya gelerek ortak çalışma yürütmesini istedi.
 
700 BİN KİŞİYLE, 700 PKK’LIYI BERTARAF EDEMİYOR MUSUNUZ?
Anamuhalefet Partisi milletvekillerinin Suriye sınırındaki Apaydın kampına girememesini de eleştiren Kamalak, on yıldır iktidarda bulunan AK Parti’nin terör konusunda şaşırmış durumda olduğuna dikkat çekti. BDP Eş Başkanı Demirtaş’ın Çukurca ile Şemdinli arasındaki 400 km. alanın örgütün kontrolünde olduğu şeklindeki iddiasına Başbakan Erdoğan’ın “Siz burayı 700 kişiyle mi kontrol edeceksiniz” diye karşılık vermesini sert bir dille eleştiren Kamalak, “Peki siz 700 bin kişilik orduyla bu bir avuç PKK’lıyı bertaraf edemiyor musunuz?” diye sordu.
 
Kamalak, ‘Vatandaş Cemil Çiçek’in 11 maddelik, teröre karşı mutabakat metnini” bir feryat ve çığlık olarak değerlendirdi. Birinci öğretimde Hükümetin harçları kaldırmasını ise, 7-8 kat daha fazla olan ikinci öğretim harçlarının kaldırılmaması nedeniyle haksızlığın artırıldığını belirterek, “Hükümetin olumlu olarak yaptığı her icraat Milli Görüş’ün eseridir. Harçların tamamen kaldırılması bizim seçim beyannamemizde vardı. Ama Milli Görüşü tam anlayamadıkları için yarım yamalak, eline gözüne sürerek yapıyorlar. İnşallah Milli Görüş iktidarında milletin inancına uygun hakiki icraatları göreceksiniz” diye konuştu. Başörtüsü konusunda fiili durumun haricinde Hükümetin hukuki hiçbir kanun çıkarmamasını eleştiren Saadet Genel Başkanı, “Milletin istediği gibi başörtüsü örtmesi ancak emperyalizmin uşaklarını rahatsız eder” diye sert çıktı.
 
ADIYAMAN ÇELİKHAN BELEDİYE BAŞKANI SAADET’E İLTİHAT ETTİ
Toplantının sonunda Saadet Partisi’ne geçen Adıyaman Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora’nın rozetini Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak taktı. Mehmet Bora, törende yaptığı konuşmada 2009 seçiminden sonra rölantiye aldıkları çalışmaları artırmak için Saadet’e geçtiğini belirterek, kendi öz yuvasına döndüğünü ifade etti.
(BA-BA-S) MERKEZ (KHA)


Etiketler :  
<< Önceki Haber Kamalak Ağustos Ay’ı İl Başkanları toplantısında konuştu Sonraki Haber >>

Kamalak Ağustos Ay’ı İl Başkanları toplantısında konuştu

DMCA.com Protection Status

Kamalak Ağustos Ay’ı İl Başkanları toplantısında konuştu

  Yukleme: 0.060755