Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım!

Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım!

Hayrat İnsani Yardım Derneği ,bereket ,kardeşlik,paylaşmak ve dostluk ayı olan Ramazanda yardıma muhtaç Müslümanlar için de umut kaynağı olmaya devam ediyor.

Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım!


Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım!

KAFKAS HABER AJANSI

Hayrat İnsani Yardım  Derneği ,bereket ,kardeşlik,paylaşmak ve dostluk ayı olan Ramazanda yardıma muhtaç Müslümanlar için de umut kaynağı olmaya devam ediyor.

Zekât, sadaka, fitre ve fidyeleri güvenli bir şekilde ihtiyaç sahibi insanlara uzak yakın demeden ulaştırmaya devam eden hayrat yardım, Ramazan ayı boyunca 4 kıtada yaklaşık kırk ülkede iftar sofraları kuruyor ve bu ayın bereketini yaşatmak için muhtaç gönüllere yurt  içinde gıda kolisi dağıtımı gerçekleştiriyor.

İftar ve sahur programları ile yüz binlerce insanı kucaklayarak, gıda kolileri ile evlerine taşıyan hayrat yardım, Ramazan yardım programında yetimlere, yaşlılara, engellilere kısacası yardıma ihtiyacı olan insanlara ulaşmaya çalışıyor.

Onlarca ülkede on binlerce çocuğa yaptığı bayramlık dağıtımlarla çocukların bayram neşesine neşe katıyor ve yüzlerindeki gülücüğe şahitlik ediyor.

2017 yılında toplamda 315.400 kilometre yol kat ederek bağışları 4 kıtadan 38 ülkeye ulaştıran yardım derneği  açtığı gönül sofralarında 248.652 kişiye iftar sevincini yaşattı. Hazırladığı  gıda kolileriyle 46.200 ailenin Ramazan bereketini hissetmesine vesile oldu. Gönderdiği hediyelerle 41.375 çocuğun, çoğu yetim, kalbinde bayram sevincini yeşertti.

2016 yılında açtığı gönül sofralarında 31 ülkede 197.790 kişiye iftar yapma imkânı sundu. Dağıttığı 4600 gıda kolisi ile mazlum fakir mağdur Müslümanların Ramazan ayını daha rahat geçirmelerine vesile oldu. Bayram’da da çocuklara 13.285 bayramlık hediye etti. Yine 2015 yılında toplam 15 ülkede 75.080 iftar sofrası açıp 1655 gıda kolisi dağıtıp Müslümanların yanında yer aldı.. Dağıttığı 1912 bayramlık ile çocukların gönlünü aldı.

2018 yılında da ramazanda gönül sofraları kurmaya devam eden hayrat yardım derneği yaklaşık kırk ülkede hayırseverlerin yardımları ile iftar sofraları kuruyor.Çocuklara bayram harçlığı dağıtıyor.Gıda kolisi ulaştırıyor.

Ramazan faaliyetleri kapsamında Hayrat yardım Kars il temsilciliği ,hayrat vakfı ve rehber kalemler derneği işbirliği içerisinde başta Suriye olmak üzere fakir Afrika ülkelerinde kurulan iftar sofralarına beş yüz kişilik iftar sofrası ile katkıda bulunacak.Kars ta tespit edilen ailelere gıda yardımında bulunulacak.

Kars hayrat sorumlusu Muammer KAKÇA ,ramazanda muhtaç fakir kardeşlerimiz için kurduğumuz sofralarda katkım olsun diyenler,ümmetin yetimlerine harçlık vermek isteyenler veya muhtaçlar için hazırlanan gıda kolisinde katkım olsun diyen hayırseverler bizimle irtibata geçebilir.Veya kurum hesabına İftar bedeli 10 lira,kumanya bedeli 80 lira veya yetim harçlığı olan 80 lira seçeneklerinden birisini tercih edebilirler.dedi.

RAMAZAN, BEREKETİ VE SEVİNCİ KARDEŞLERİMİZE ULAŞTIRALIM!

Fitrelerinizi 7870’e FİTRE yazıp tek seferde gönderebilirsiniz. (Bu yıl Diyanet'in belirlediği fitre bedeli 19 TL’dir.)

İftar bağışında bulunmak için İFTAR yazıp 3674’e 10 TL gönderebilirsiniz. (Bir iftar bedeli 10 TL’dir.)

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım! Sonraki Haber >>

Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım!

DMCA.com Protection Status

Ramazan, bereketi ve sevinci kardeşlerimize ulaştıralım!

  Yukleme: 0.058539