Riskli Gebe Timleri oluşturuldu

"Riskli Gebe Timleri oluşturuldu"

Riskli Gebeleri Takip Programları

Riskli Gebe Timleri oluşturuldu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Riskli Gebeleri Takip Programları

Anne ve bebek ölüm oranlarının özellikle doğum öncesi,doğum ve doğum sonrası kaliteli bakım,riskli durumların erken tanı ve tedavisiyle düşürülebilmekte. Bu kapsamda Kars’ta anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi, korunması ve geliştirilmesi için Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından Riskli Gebe Timleri oluşturuldu.

Bu çalışmalar kapsamında Kars’taki 660 riskli gebeye ulaşılarak gerekli takipleri yapıldı ve kontrol altında tutulmakta. Ayrıca Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Misafir Anne Modulü Programı dahilinde yıl boyunca son 36. haftaya girdi, 283 riskli gebenin Sağlık Müdürlüğü’nce Hekim Evi ve Hastanelerde birkaç gün öncesinden konaklatıp hastane ortamında doğumları gerçekleştirildi.

Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bu program tüm titizlikle devam etmekte olup yol, ulaşım ve sosyal Endikasyon dahilinde olan tüm gebelerimizi kapsamaktadır.” denildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.229354