• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı

"Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı"

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ’ÜN BAŞKANLIĞINDA SAĞLIK HİZMETLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ’ÜN BAŞKANLIĞINDA SAĞLIK HİZMETLERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Vali Türker Öksüz’ün Başkanlığında, ildeki sağlık hizmetlerinin görüşüldüğü ve Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harakani Devlet Hastanesi yetkililerinin katıldığı koordinasyon toplantısı yapıldı.

Vali Türker Öksüz, değerlendirmesinde; sağlık hizmetlerinin çok önemli bir konu olduğunu belirterek, ilimizde Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harakani Devlet Hastanesi’nin vatandaşlarımıza hizmet vermekte olduğunu söyledi.

Vali Türker Öksüz, “ Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harakani Devlet Hastanesi, hem ilimize hem de çevre illere hizmet vermektedir. Amacımız; vatandaşlarımıza en etkin, en verimli ve en hızlı şekilde hizmet verebilmektir. Bunun için de hem Harakani Devlet Hastanesinin hem de Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sahip olduğu personel, araç-gereç, laboratuvar, ameliyathane, klinik gibi imkan ve kabiliyetlerden karşılıklı olarak istifade etmelerini sağlamamız gerekir. Ayrıca; eksik olan bazı branşlardaki uzman doktor ihtiyacının tamamlanması için de gerekli tedbirleri aldığımızda ve bu koordinasyonu sağlayabildiğimizde hem vatandaşlarımızın tedavisini mümkün olduğu ölçüde ilimizde tamamlamış olacağız hem de il dışına sevkleri en aza indirmiş olacağız. Böylece vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermiş olacağız.” dedi.

Toplantıda daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü ve Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından sunum yapılarak koordinasyonun etkin bir şekilde sağlanabilmesi için alınması gereken önlemler ve tedbirler görüşüldü.

Toplantıya; Vali Türker Öksüz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Vali Yardımcısı Serhat Karabektaş, İl Sağlık Müdürü Zakir Lazoğlu ile her iki hastanenin yetkilileri katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.232802