• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Şampiyonlar Turnuvası

"Şampiyonlar Turnuvası"

ŞAMPİYONLAR TURNUVASINDA HEYECAN SÜRÜYOR

ampiyonlar Turnuvası

KAFKAS HABER AJANSI

ŞAMPİYONLAR TURNUVASINDA HEYECAN SÜRÜYOR

İstanbul Bağcılar Spor Salonunda düzenlenen ve bu yıl 21. Düzenlenen Şampiyonlar turnuvasında heyecan bugün yapılan karşılaşmalarla sürerken Türkiye 16 madalya kazandı. Serbest Stil 79 kiloda Ramazan Sarı Rus Astanur Gumbayı yenerek günün tek altın madalyasını alan isim oldu. 97 kiloda Mehmet Uysal, Rus Magomedkhan Mogomedov’a grekoromen stil 97 kiloda Hasan Çelik Finli Arvi Savolainen’e, grekoromen 77 kiloda Furkan Özen,  Kırgız Akzhol Makhadov’a, grekoromen stil 63 kiloda Halil Baytekin, Azeri Zaur Nuriyev’e finalde yenilerek gümüş madalyada kaldılar. Serbest stil 97 kiloda M. Kemal Kıyı Bulgar T.Danielov Evtimov’u, 65 kiloda Ahmet Selim Yiğit Uğur Çiftçi’yi, İbrahim Kar, Azeri Rezuli Hüseynov’u, yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Grekoromen stil 97 kiloda Hasan Çakır, Muhammet Demir’i, Berkant Aldemir Bulgar Delian Alishani’yi, 77 kiloda Halil İlhasan Murat Erduran’ı, 63 kiloda Furkan Yıldız, Kadir Kaman’ı, Abdullah Toprak Faruk Koç’u yendi ve Bronz madalya kazandılar. Kadınlar da ise 62 kiloda Gamzenur Adakan Rus Deria Bobrulka’ya, 72 kiloda Merve Pul Romen M. Larissa Nitu’ya yenilerek gümüş madalyada kaldı. 55 kiloda Eda Tekin ise Ece Bakay’ı yendi ve Bronz madalya kazandı. Böylelikle Türkiye günü 1 Altın, 6 gümüş ve 9 bronz madalya olmak üzere toplam 16 madalya ile tamamladı. 15 ülkeden 450 sporcunun mücadele ettiği Şampiyonlar turnuvası yarın sona erecek.

(BA-BA-S) İSTANBUL (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.214934