• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Kars’ta Cumhur İttifakı Seçim Bürosunu Ziyaret etti

"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Kars’ta Cumhur İttifakı Seçim Bürosunu Ziyaret etti"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, çeşitli programlara katılmak için geldiği Kars’ta Cumhur İttifakı adayı Çetin Nazik’in Seçim Koornidasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Bakan Varank ziyaret sonrasında ise gençlere internet kartı dağıttı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Kars’ta Cumhur İttifakı Seçim Bürosunu Ziyaret etti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, çeşitli programlara katılmak için geldiği Kars’ta Cumhur İttifakı adayı Çetin Nazik’in Seçim Koornidasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Bakan Varank ziyaret sonrasında ise gençlere internet kartı dağıttı.

Kars Harakani Havalimanı'nda, Vali Türker Öksüz, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç tarafından karşılanan Bakan Varank, Valiliği ziyaret ederek Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

Bakan Varank daha sonra AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) Caddesi'ndeki Cumhur İttifakı'nın Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Cumhur İttifakı'nın Kars Belediye Başkan Adayı MHP'li Çetin Nazik ve MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel tarafından karşılanan Bakan Varank vatandaşlarla tek tek tokalaşıp sohbet etti.

Cumhur İttifakı adayı MHP’li Çetin Nazik ziyaretlerinden dolayı Varank ve beraberindekilere teşekkür ederek Kars’ta Cumhur İttifakı’nın kazanması için dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kars'ın ekonomisini geliştirerek dünya markası haline getirmek istediklerini ifade eden Bakan Varank, “Bu şehir tarih ve kültür şehri. Şehrimizdeki tarihi eserleri, tarihi mekanları ayağa kaldırılarak buranın cazibe merkezi olması için hem Kalkınma Ajansı desteklerimizi hem de Bölge Kalkınma İdaresi desteklerimizi kullanacağız. İnşallah Kars'ı marka şehir haline getireceğiz. Önümüzde 31 Mart yerel seçimleri var, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı diyerek bir yola çıktılar. 'Pazara kadar değil mezara kadar.' diyerek yola çıktılar. Dolayısıyla liderlerimiz 'Bu bir beka meselesidir.' dediklerinde aslında basit bir söz söylemiyor. Sizler, bizler 16 yılda neler yaşadığımızı hep beraber gördük. Hangi kumpasları, tuzakları milletimize kurmaya çalıştıklarını hep beraber gördük. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız bu tuzakların hepsiyle siz değerli kardeşlerimizin desteği sayesinde mücadele etti, hepsinin bir bir üstesinden geldi. Kars'ta Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkanı Adayı Nazik'in projelerini destekleyeceğiz. Bu seçimde vereceğimiz her oy sadece geleceğimiz için vereceğimiz oy değil, ülkenin bekası ve muasır medeniyetler seviyesine çıkması yolunda verdiği mücadeleye destek olacaktır. İnşallah Kars'tan güzel bir zaferi memleketimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye edeceğiz. Çetin Nazik Bey'in projelerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak bütün desteklerimizi vereceğiz." dedi.

Bakan Varank, ziyaretin ardından gençlere bedava internet kartı dağıttı. Bu sırada yaşlı bir vatandaşın da kart istemesiyle aralarında geçen renkli diyalogun ardından SKM önünde hatıra fotoğrafları çektiren Bakan Vaank Büyükelçilerle kaz yemeğinde buluşmak için Kars Kaz Evi’ne geçti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.282833