• ÖGEL TEPE REKLAM

Sarıkamışlılar, "Sarıkamış Platformu " Etrafında Birleşti

SARIKAMIŞLILAR, Sanatçı hemşehrileri Recep ERGÜL öncülüğünde birleşerek, SARIKAMIŞ PLATFORMU adlı oldukça güçlü bir STK kurdu. 

  • 14 Ekim 2019 22:06
  • A
  • A

Sarıkamışlılar, "Sarıkamış Platformu " Etrafında Birleşti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

SARIKAMIŞLILAR, Sanatçı hemşehrileri Recep ERGÜL öncülüğünde birleşerek, SARIKAMIŞ PLATFORMU adlı oldukça güçlü bir STK kurdu. 

Sarıkamış Şehitleri ile ilgili çalışmalar yapacak Platform, aynı zamanda Sarıkamış kış ve yaz turizmi konusunda da tanıtım ve lobi faaliyetleri sürdürecek. 

SARIKAMIŞ PLATFORMU 'nda Sanatçı Recep ERGÜL 'ün yanı sıra Eski Atletizim Federasyonu Başkanı ve milli atlet Mehmet YURDADÖN, Prof. Dr. Yaşar YILMAZ, Prof. Dr. Kürşat AYDIN, Prof. Dr. Tuncay ÖĞÜN, yazar, hukukçu, bürokrat ve çok sayıda işadamının yanı sıra, bütün Sarıkamış Dernek Başkanları bulunuyor. 

65 kişiden oluşan kurucular kurulu, 12 Ekim Cumartesi Saat 10.00 da Yenibosna'da bulunan GORRION HOTEL 'de ilk büyük toplantısını gerçekleştirdi. 

Kurucular kurulu tarafından başkanlığa aday gösterilen ve oy birliğe ile Başkan seçilen Recep ERGÜL yönetiminde Prof. Dr. Yaşar YILMAZ, Aylin GEZGÜÇ, Mehmet YURDADÖN, Ulusal ölçekli işadamları Gıyasettin VARGÜN, Ekrem ATEŞ, Ümit KABAY, Kudbettin ÖMEROĞLU, Hüseyin ÖZTÜRK, Oktay YAVLAL, Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI vb isimler bulunuyor. 

SARIKAMIŞ PLATFORMU genel Sekreterliğine ise oy birliği ile Mali Müşavir Soner ARSLANTÜRK seçildi. 

SARIKAMIŞ PLATFORMU, 55 kişilik güçlü yönetim kadrosu ve her biri birbirinden değerli şahsiyet olan üyeleriyle, Türkiye'nin en güçlü sivil toplum örgütü olmaya aday olacağa benziyor. 

Bünyesindeki derneklerle birlikte toplam 5688 üyesi bulunan Platform, 100 bin üye sayısına ulaşıp Türkiye 'de büyük yankı uyandıracak etkinlikler planlıyor. 

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
  • fatih yılmaz 17 Ekim 2019 23:01

    başarılar diliyorum hayırlı olsun