• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Savaş Çantay, AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı

"Savaş Çantay, AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı"

Savaş Çantay, AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı

Savaş Çantay, AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

https://www.youtube.com/watch?v=i1El8MI1uQ8

https://www.instagram.com/p/BqBLtC9FPdI/

http://www.kha.com.tr/tum-videolar

https://www.facebook.com/kafkashaberajansi/videos/348464549293707/

Kars’ın tanınmış girişimci, yatırımcı esnaflarından Savaş Çantay, AK Parti Kars Belediye Başkanı Aday Adayı resmi başvurusunu yaptı. AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’a dosyasını sunan Çantay, Kars’ın gelecek nesillere sorunsuz bir şehir olarak bırakılması için, şehrin gelişmesi ve kalkınması için kenti yönetmeye aday olduğunu söyledi.

“Gelin birlik olalaım, sorun değil çözüm bulalım” sloganıyla yola çıkan Savaş Çantay, “BİSMİLLAH” diyerek çıktığımız bu yoldaki attığım ilk adımda; Ak Parti ailesini, siz değerli basın mensupları, aile büyüklerim ve saygıdeğer Kars halkını saygılarımla selamlıyorum.

Çantay, 100 yıldır bu şehirde esnaf olan köklü bir ailenin mensubu ve bu güzel şehrimizin ilerilere gidebilmesi için her türlü çözüm yolunu kökten bilen biri olarak serhat şehri Kars’ın yönetimine AK Parti saflarından resmen aday adayı olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Çantay, Belediye Başkanlığına talip olmasının nedenini ise şöyle dile getirdi:

“Daha kardeşçe, uygar ve refah yarınları Kars’ta yaşayan, bizimle ağlayıp, bizimle gülen sevgili hemşehrilerime hizmet ederek ve yıllardır çözülmeyen sorunları sizden biri olarak çözeceğime inandığımdan ve memleketime olan sevdamdan aday adayı oldum.” dedi.

Çantay daha sonra şunları söyledi:

“2014 yılında yine aday adaylığı başvurumuz olmuştu. Kısmet değilmiş, nasip olmamıştı. Ailemden ve bütün etrafımdan ALLAH razı olsun onların da desteği ile bu yola yeniden başvurdum. Kars’a olan sevdamla başkanlığa “Bismillah” diyerek aday adaylığıma başvurdum. Nasipse, kısmetse önce ALLAH’ın tadiri sonra yetkililerin tercihi olursa bu görevi layıkıyla yapacağıma inanıyoruz. Rabbim hayırlı, uğurlu etsin, utandırmasın inşallah. Vatanımıza, milletimize, geleceğimize, çocuklarımıza hayırlı bir gelecek için bu yola çıktık. ALLAH hayırlı etsin”

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın da şöyle konuştu:

“Şehrimizin önemli yatırımcılarından Savaş Çantay, partimize aday adaylığı için müracaat etmiştir. ALLAH’a hamd olsun ki bize başvuran aday adaylarımızın kalitesi açık arayla önde. Çantay ailesinin şehrimize yatırım yapıp hizmet eden fertlerinden Savaş Çantay’ı tebrik ediyoruz. İnşallah aday olmasıyla Kars’ımıza çok güzel hizmeter yapacağına inandığımız ağabeyimizdir. İnşallah hakkına hayırlısı olsun. “

SAVAŞ ÇANTAY KİMDİR?

1975 yılında Kars Merkezde doğdum. Babam esnaf, annem ev hanımıdır. İlk, orta ve lise tahsilimi Kars’ta tamamlayarak, kendimize ait işyerimizde 2 yıl babamla birlikte çalıştım. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümüne kayıt yaptırarak başladığım yüksek öğrenim hayatıma, özel Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat mühendisliğini kazanınca yarım bıraktım.1 yıl Kıbrıs’ta okuduktan sonra aynı bölüm dahilinde Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesine yatay geçiş yaparak buradaki öğrenimimi 2 yıl sürdürdükten sonra ailevi ve sosyal nedenlerden ötürü öğrenimimi dondurarak Türkiye’ye dönüş yaptım. Askerlik görevimi 18 ay er olarak tamamladıktan sonra babamı kaybederek yarım kalan ticaret hayatıma tekrar başladım. Mutlu bir evliliğe ve  biri 8 diğeri 2 yaşında olan iki evlada sahibim. Halen Kars merkezde bulunan aile şirketimizle,kurumsal bir firma bünyesinde gayrimenkul sektöründe aktif  ticaret ile uğraşmaktayım.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.215295